О Немачком Језику

У којим земљама се говори немачки?

Немачки је службени језик Немачке, Аустрије, Швајцарске, Лихтенштајна, Луксембурга и Јужног Тирола у Италији. Такође је службени језик у Белгији (у Фламанској регији), Северној Рајни-Вестфалији и другим деловима Немачке. Немачки се такође говори у деловима Источне Европе, као што су Алзас и Лорена у Француској, неке провинције Пољске, Јужни Јутланд у Данској, Шлеска у Чешкој и нека погранична подручја у Холандији и Мађарској. Поред тога, немачки је признати мањински језик у деловима Италије, Румуније, Казахстана и Намибије.

Каква је историја немачког језика?

Немачки је део индоевропске језичке породице и један од најстаријих језика у Европи. Верује се да потиче од протогерманског, древног језика којим су говорили германски народи Северне Европе. До 2.века нове ере развио се у неколико различитих дијалеката који су се наставили развијати током векова.
У 9.веку германска племена су се ујединила под влашћу Карла Великог и њихов језик је почео да постаје стандардни облик комуникације. У XI веку две врсте древног немачког језика појавили су се као главни језик књижевности и културе: средњонемачки у горњим рекама Рејне и горње Саксоније и горњонемачки у Баварији и Аустрији.
У 14.веку проналазак штампе и појава штампарије помогли су стандардизацији језика и довели до објављивања дела као што је Гриммов Закон, који је постављао правила писања и говора на том језику.
У доба истраживања и просветитељства, развој савременог немачког језика започео је увођењем новог речника и поједностављене граматике. У 19.веку немачки је кодификован, а и средњонемачки и горњонемачки дијалекти постали су службени језик земље. Овај језик се и данас развија и развија и један је од најраспрострањенијих језика на свету.

Ко је међу првих 5 људи који су највише допринели учењу немачког?

1. Мартин Лутхер (1483-1546): Мартин Лутхер био је одговоран за стварање основа модерног немачког језика, превођење Библије на немачки језик и развијање новог облика писања који је користио два главна Немачка дијалекта тог времена: горњи немачки и доњосаксонски. Његов утицај се и даље осећа у структури и правопису немачког језика.
2. Јоханн Волфганг вон Гоетхе (1749-1832): Гоетхе је био познати песник, драмски писац и романописац који је радио на обједињавању различитих дијалеката немачког у један стандардизовани језик. Такође је сковао многе немачке речи као што су” Сцхаденфреуде”,” Велтсцхмерз “и”ландскнецхт”. До данас његов рад проучавају говорници немачког језика широм света.
3. Хеинрицх Химмлер (1900-1945): Химмлер је био утицајни нацистички званичник који је у великој мери допринео развоју немачког језика. Био је познат по томе што је смишљао нове речи и давао ново значење старим како би се уверио да су у складу са нацистичком идеологијом, осигуравајући тако да ће дуго трајати чак и након пада режима.
4. Улрицх Аммон (1937-2006): Аммон је био лингвиста који је током времена проучавао развој немачког језика. Написао је уџбенике граматике, основао организацију Деутсцхе Спрацхе Е.В. и био председник Удружења за научна истраживања и документацију немачког језика 1982-2006.
5. Фритз (Фредерицк) Кемпе (1945-): Кемпе је немачки лингвиста који је дао значајан допринос развоју немачког језика, посебно у погледу синтаксе. Написао је многе књиге о Немачкој синтакси и његове теорије су имале велики утицај на то како се немачки језик учи у школама.

Како функционише структура немачког језика?

Структура немачког језика може се описати као фузиони језик. То значи да користи елементе аналитичких и синтетичких језика, при чему се његове коњугације, множина и деклинације формирају комбиновањем неколико делова речи. Поред тога, немачки језик има четири главна случаја (номинатив, акузатив, датив и генитив), а глаголи су коњуговани према лицу, броју и нагибу.

Како научити немачки на најисправнији начин?

1. Зароните главом: најбољи начин да научите немачки је да зароните у њега колико год можете. Покушајте да комуницирате са људима на немачком, гледајте немачку телевизију и филмове, слушајте немачки радио. Проведите време са говорницима немачког језика и водите разговоре са њима на немачком језику.
2. Набавите добар уџбеник немачког језика: добар уџбеник вам може помоћи у граматици и речнику и пружити вежбе за вежбање онога што учите.
3. Вежбајте свој изговор:Изговор је кључ за разумевање. Док учите нове речи и фразе, обавезно вежбајте свој изговор док не будете сигурни у њега.
4. Користите мрежне ресурсе: постоји много сјајних мрежних алата који ће вам помоћи да научите немачки. Потражите веб локације и апликације које нуде интерактивне вежбе, аудио снимке говорника немачког језика и друге ресурсе који ће вам помоћи да учите и вежбате.
5. Користите технологију: постоје све врсте апликација, подцаста и других ресурса заснованих на технологији који ће вам помоћи да побољшате своје језичке вештине. Покушајте да редовно користите један или више њих да бисте свом учењу језика дали технолошки подстицај.
6. Придружите се програму размене језика: програми размене језика су одлична прилика за вежбање разговора са говорницима немачког језика и побољшање изговора.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir