У яких країнах розмовляють боснійською мовою?
Боснійською мовою в основному розмовляють у Боснії та Герцеговині, але нею також розмовляють у частинах Сербії, Чорногорії, Хорватії та інших сусідніх країнах.
Яка історія боснійської мови?
Історичні корені боснійської мови (також відомі як боснійська, босанчицька або сербсько-хорватська) складні та багатогранні. Ця мова є південнослов’янською, схожою на сусідні мови, Хорватську та Сербську. Він сягає корінням у середньовічну балканську мову, якою розмовляли боснійські християни в цьому районі в середні віки. Мова поступово розвивалася, поки на початку 20 століття не стала самостійною мовою.
У 19 столітті лінгвісти з Хорватії та Сербії працювали разом над створенням єдиної писемності для всіх південнослов’янських мов регіону, хоча деякі стверджують, що в результаті всі три мови стали вважатися діалектами однієї мови, відомої як сербсько-хорватська.
Наприкінці 1980-х-на початку 1990-х Боснія і Герцеговина проголосила незалежність від Югославії. Це призвело до сплеску націоналізму серед боснійців, що породило концепцію “боснійської мови”. Ця мова була створена завдяки вдосконаленням мови, таким як введення нових слів і фраз, взятих з арабської, турецької та інших мов.
Сьогодні боснійська мова визнана офіційною мовою в Боснії та Герцеговині і викладається в школах, а також широко поширена серед населення. На додаток до стандартного різновиду боснійської мови, існують також два інших типи боснійської мови, якими розмовляють у певних регіонах країни: штокавська та кайкавська.
Хто входить в топ-5 людей, які зробили найбільший внесок у розвиток боснійської мови?
1. Матія Дівкович (15 століття) – хорватський гуманіст і Поліглот, автор першого відомого боснійського словника.
2. Павао Ріттер Вітезович (17 століття) – хорватський письменник, якому приписують стандартизацію боснійської мови у своїй книзі “Трактат про походження та збільшення слов’янської іллірійської мови”.
3. Франьо Рачки (19 століття) – хорватський історик, філолог і славіст, автор кількох праць з боснійської мови та культури.
4. Андрія Качич Міосич (19 століття) – хорватський поет, прозаїк і драматург, який сприяв розвитку сучасної боснійської літератури.
5. Август Чезарець (20 століття) – хорватський поет, письменник, лінгвіст, редактор і видавець, автор багатьох статей і книг про Боснійську мову і культуру.
Як влаштована структура боснійської мови?
Боснійська-південнослов’янська мова, яка тісно пов’язана з хорватською та сербською мовами. Він дотримується тієї ж фонологічної системи, що і хорватська та сербська, але з деякими відмінностями в голосних звуках. Боснійська мова є офіційною мовою Боснії та Герцеговини, а також розмовляють у Чорногорії, Сербії та Хорватії. Його граматика в основному базується на двох основних діалектах: східному герцеговино-істрійському діалекті та Західному штокавському діалекті. Граматична структура боснійської мови включає відмінювання іменників, відмінювання дієслів і складну систему часів, які використовуються для вираження майбутніх, минулих і теперішніх подій.
Як вивчити Боснійську мову найбільш правильним способом?
1. Отримайте офіційний підручник або інші матеріали. Шукайте підручник з боснійської мови або навчальні матеріали, спеціально розроблені для тих, хто вивчає цю мову. Ці матеріали, як правило, забезпечують найбільш комплексний, структурований підхід до вивчення боснійської мови.
2. Використовуйте онлайн-ресурси. Існує безліч веб-сайтів з безкоштовними уроками та заходами, які допоможуть вам вивчити Боснійську мову, такі як Duolingo, LiveMocha та Memrise. Крім того, доступно багато подкастів, відео та пісень, які допоможуть вам потренуватися.
3. Поспілкуйтеся з носієм мови. Якщо ви знаєте когось, хто розмовляє боснійською, це чудова можливість відточити свої мовні навички! Намагайтеся розмовляти з ними якомога частіше, щоб освоїтися з цією мовою.
4. Дивіться боснійські фільми та телебачення. Проводити час за переглядом боснійських фільмів і телешоу – один з найшвидших способів поліпшити своє розуміння мови. Обов’язково зверніть увагу на вимову і новий словниковий запас.
5. Зберігайте мотивацію. Вивчення мови – це подорож і процес. Намагайтеся залишатися мотивованими, ставлячи перед собою реалістичні цілі, винагороджуючи себе, коли досягаєте певної віхи, і намагайтеся отримувати задоволення під час навчання.
Bir yanıt yazın