O Arabském Jazyce

Ve kterých zemích se mluví arabským jazykem?

Arabština je úředním jazykem v Alžírsku, Bahrajnu, komorách, Čadu, Džibuti, Egyptě, Iráku, Jordánsku, Kuvajtu, Libanonu, Libyi, Mauretánii, Maroku, Ománu, Palestině, Kataru, Saúdské Arábii, Somálsku, Súdánu, Sýrii, Tunisku, Spojených arabských emirátech a Jemenu. Mluví se také v částech jiných zemí, včetně částí Spojených států, Francie, Španělska a Izraele.

Jaká je historie arabského jazyka?

Arabský jazyk má dlouhou a významnou historii, trvající více než dvě tisíciletí. Předpokládá se, že jazyk se vyvinul z formy starověkých semitských dialektů, o nichž se předpokládá, že vznikly na Arabském poloostrově ve 4.století před naším letopočtem. Postupem času se jazyk rozšířil do dalších částí světa, přičemž kapsy jeho použití se nacházejí v částech Afriky a na Středním východě.
Jazyk prošel během svých raných let několika významnými změnami, v neposlední řadě vzestup islámu v 7.století našeho letopočtu a zavedení Koránu. To pomohlo formovat jazyk, přineslo s sebou několik nových slov, frází a gramatických konvencí a zároveň upevnilo používání klasické arabštiny.
Ve staletích od svého rozšíření po celém světě se arabský jazyk stal nedílnou součástí literatury, kde se používá k vytváření nadčasových děl poezie, filozofie a teologie. V poslední době byl také přijat v mnoha vědeckých disciplínách a stavěl na své bohaté historii jako jazyk znalostí a výmluvnosti.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k arabskému jazyku?

1. Abu al-Qasim al-Zahiri (9.-10. století)-plodný gramatik, je připočítán s produkcí četných děl o arabském jazyce, včetně Kitab al – Ayn (kniha znalostí), jedno z prvních a nejdůležitějších děl o klasické arabské gramatice.
2. Ibn Qutaiba – 828-896 NL)-vlivný autor a vědec, který napsal 12svazkovou práci o arabské gramatice a lingvistice s názvem Kitab al-Shi ‘R wa al-Shu’ ara (kniha poezie a básníků).
3. Al-Jahiz (776-869 NL) – milovaná literární postava a historik, jeho díla zkoumala řadu předmětů od gramatiky po zoologii.
4. Al-Khalil ibn Ahmad (717-791 NL)-renomovaný lingvista a vědec, jehož jazykový systém používaný v jeho Kitab al-Ayn (kniha znalostí) byl široce přijat během 8.století.
5. Ibn muqaffa’ (721-756 NL) – slavný překladatel a zastánce používání lidových jazyků, jehož díla zahrnovala překlady starověkých perských děl do arabštiny.

Jaká je struktura arabského jazyka?

Struktura arabského jazyka je založena na morfologii kořenů a vzorů. Většina slov v jazyce je odvozena z třípísmenného (trilaterálního) kořene, ke kterému lze přidat různé samohlásky a souhlásky, aby se vytvořila nová slova se souvisejícím významem. Tyto derivace zahrnují změnu samohlásek a souhlásek a také přidání předpon nebo přípon. Díky této flexibilitě je arabský jazyk neuvěřitelně bohatý a expresivní.

Jak se naučit arabský jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Najděte kvalifikovaného instruktora. Pokud se chcete naučit arabský jazyk tím nejsprávnějším způsobem, nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je najít kvalifikovaného instruktora, který vás může naučit. Vyhledejte instruktora, který má zkušenosti s výukou jazyka a pomůže vám porozumět gramatickým strukturám a nuancím jazyka.
2. Používejte různé zdroje. Zatímco učení od instruktora je nejlepší způsob, jak se jazyk správně naučit, měli byste také použít jiné zdroje, jako jsou knihy, online kurzy, online videa a zvukové materiály. To vám pomůže zajistit, že jste jazyku vystaveni několika různými způsoby, a pomůže vám lépe porozumět jazyku.
3. Cvičte pravidelně. Jediným způsobem, jak skutečně plynně ovládat jazyk, je pravidelně cvičit. Procvičte si psaní, mluvení, čtení a poslech jazyka. Zkuste se ponořit do jazyka sledováním arabských filmů, mluvením s rodilými mluvčími nebo posloucháním arabské hudby.
4. Opravdu si to udělejte sami. Čím více si můžete přizpůsobit své vzdělávací zkušenosti, tím lépe na tom budete. Zjistěte, jaké techniky fungují nejlépe pro váš typ učení, a podle toho přizpůsobte svůj přístup k jazyku.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir