Tšuvaši Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse tšuvaši keelt?

Tšuvaši keelt räägitakse peamiselt Venemaa tšuvaši Vabariigis, samuti Venemaal Mari El, Tatarstani ja Udmurtia osades ning Kasahstanis ja Ukrainas.

Mis on tšuvaši keele ajalugu?

Tšuvaši keel on türgi keel, mida räägib Vene Föderatsioonis umbes 1,5 miljonit inimest. See on ainus ellujäänud Türgi keelte Oguuri haru liige. Keelt räägiti Ajalooliselt peamiselt piirkondades, mis on nüüd tuntud kui Tšuvašia Vabariik, mis asub Venemaa Volga piirkonnas.
Tšuvaši keele dokumenteeritud ajalugu on pärit 13. sajandist, kõige varasemad kirjalikud ülestähendused on leitud 14.ja 15. sajandi käsikirjadest. Paljud neist käsikirjadest näitavad, et keel on aja jooksul oluliselt muutunud. 15. sajandil mõjutas tšuvaši keelt tugevalt naabruses asuv tatari keel Kuldhord ja see oli kirjutatud vanas Tatari tähestikus.
18. sajandil lõi tšuvaši tähestiku vene teadlane Semjon Remezov, kes põhines selle kirillitsa tähestikul. Seda uut tähestikku kasutati esimeste trükitud tšuvaši raamatute loomiseks 19. sajandi alguses. 19. sajandi vahetuseks tunnistati tšuvaši keel Vene impeeriumi ametlikuks keeleks ja sel perioodil toodeti mitmesuguseid muid kirjandusteoseid.
Tšuvaši keelt räägitakse tänapäeval jätkuvalt ja seda õpetatakse ka mõnes Chuvashia Vabariigi koolis. Samuti tehakse aktiivseid jõupingutusi keele säilitamiseks ja edendamiseks nii Venemaal kui ka välismaal.

Kes on 5 parimat inimest, kes on tšuvaši keelde kõige rohkem panustanud?

1. Mihhail Vasiljevitš Jakovlev-tšuvaši Riikliku Pedagoogikaülikooli keeleteadlane ja professor, kes töötas välja keele esimese tervikliku grammatika.
2. Jakov Kostjukov-keeleteadlane ja tšuvaši Riikliku Pedagoogikaülikooli professor, kes aitas kaasa keele moderniseerimisele, toimetades ja avaldades arvukalt teoseid.
3. Nikolai Ziberov – tšuvaši keele ladina kirja kasutuselevõtu peamine panustaja.
4. Vassili Peskov-koolitaja, kes lõi 1904.aastal esimese tšuvaši keele kooliraamatu.
5. Oleg Bessonov-mõjukas tegelane tänapäeva standardse tšuvaši arengus, kes töötas selle nimel, et ühendada keele erinevad murded.

Kuidas on tšuvaši keele struktuur?

Tšuvaši keel kuulub Türgi keelte perekonda. See on aglutinatiivne keel, mis tähendab, et sõnad moodustatakse juursõnale rea eesliidete ja järelliidete lisamisega. Sõnajärjestus on tavaliselt subjekt-objekt-verb, lausetes on suhteliselt vaba sõnajärjestus. Nimisõnad jagunevad kahte sugu ja võtavad klassi baasil järelliited arvu, juhtumi ja määratluse tähistamiseks. Tegusõnad nõustuvad lause teemaga ja konjugeeruvad sõltuvalt pingest ja aspektist.

Kuidas õppida tšuvaši keelt kõige õigemal viisil?

1. Alustage keele põhialuste, näiteks tähestiku, häälduse ja põhigrammatika õppimisega. Saadaval on mõned suurepärased veebiressursid, näiteks Chuvash.org või Chuvash.eu see võib teid selles aidata.
2. Kasutage emakeelena kõnelevaid helisalvestisi ja näidislauseid, et kiiresti luua vestlussõnade ja fraaside alus. Kuulake raadiosaateid ning vaadake tšuvašis filme ja telesaateid. Sukelduge keelde, et saada sellega sujuvamaks ja mugavamaks.
3. Harjutage seda, mida olete õppinud emakeelena kõnelejatega, kas isiklikult või veebifoorumite kaudu. See aitab teil korjata kohalikke nüansse ja saada ülevaate kultuurist.
4. Sõnavara ja grammatika parandamiseks lugege Tšuvašis raamatuid ja ajalehti. Mida rohkem loete, seda paremaks muutub teie mõistmine ja grammatika.
5. Lõpuks täiendage oma õppimist selliste tegevustega nagu tšuvašis kirjutamine, tšuvaši veebifoorumites osalemine ja eksamiteks õppimine. See aitab teil kindlalt oma keelt haarata.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir