Kurās valstīs runā krievu valoda?
Krievu valodu runā Krievijā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Kirgizstānā, Ukrainā, Igaunijā, Latvijā, Latvijā, Moldovā, Tadžikistānā, Lietuvā, Uzbekistānā, Azerbaidžānā, Armēnijā, Turkmenistānā, Gruzijā un Abhāzijā.
Kāda ir krievu valodas vēsture?
Krievu valodas saknes meklējamas austrumslāvu valodā, kas ir viena no trim slāvu valodu vēsturiskajām apakšgrupām. Šo valodu runāja un rakstīja austrumu slāvu ciltis, kas 9.gadsimtā apdzīvoja lielu daļu tagadējās Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Šajā laikā baznīcas slāvu valoda sāka kalpot kā rakstiska valoda Literatūras, reliģiskiem un administratīviem mērķiem, aizstājot agrāko grieķu un latīņu valodu.
Līdz 10. gadsimtam austrumslāvu valoda pamazām pārtapa Mūsdienu krievu valodā, to ietekmēja viduslaiku bulgāru un serbu valoda, kurus pašus ļoti ietekmēja baznīcas slāvu valoda. 11. gadsimtā Kijevas Rusas perioda galvenais literārais darbs, primārā hronika, tika rakstīts vecajā austrumu slāvu valodā.
14. un 15. gadsimtā krievi turpināja paplašināt savu teritoriju, galu galā sasniedzot Kluso okeānu un tādējādi nonākot saskarē ar daudzām citām valodām un kultūrām. Krievi atkal ietekmēja šīs citas valodas un iekļāva tās valodā, radot to, kas tagad pazīstams kā Mūsdienu krievu valoda.
Sākot ar 17. gadsimtu, krievu valoda sāka attīstīties tālāk, izmantojot tādu ietekmīgu autoru darbu kā Aleksandrs Puškins un Ivans Turgeņevs, kuri rakstīja valodā ar nosaukumu “literārā krievu valoda”. Šī jaunā, izsmalcinātākā valodas forma ātri izplatījās, un drīz tā kļuva par vēlamo politikas, literatūras, zinātnes un kultūras valodu.
Mūsdienās Krievu valoda ir visizplatītākā no slāvu valodām, kurā ir vairāk nekā 145 miljoni dzimtā valoda, un tā ir viena no Apvienoto Nāciju Organizācijas oficiālajām valodām.
Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir devuši vislielāko ieguldījumu krievu valodā?
1. Ivans Turgenevs (1818-1883) – romānists, dzejnieks un dramaturgs, kurš popularizēja krievu valodas lietošanu un veicināja nacionālās literatūras attīstību.
2. Aleksandrs Puškins (1799-1837) – Mūsdienu krievu literatūras dibinātājs un krievu dzejas tēvs.
3. Nikolajs Karamzins (1766-1826) – dzejnieks un vēsturnieks, kurš daudz rakstīja krievu valodā un sniedza daudz ieguldījumu krievu kultūrā.
4. Vladimirs Dal’ (1801-1872) – valodnieks, leksikogrāfs un pirmās visaptverošās krievu valodas vārdnīcas sastādītājs.
5. Aleksandrs Bloks (1880-1921) – viens no vadošajiem skaitļiem krievu literārajā ainā 20.gadsimta sākumā un dažu slavenāko krievu dzejas darbu autors.
Kāda ir krievu valodas struktūra?
Krievu valodas struktūra lielā mērā balstās uz aglutinatīvo un analītisko principu kombināciju. Aglutinācija ir process, kurā morfēmas vai vārdu daļas tiek apvienotas kopā, lai izveidotu vienu vārdu, kas izsaka vienu jēdzienu. Analītiskās struktūras ietver viena jēdziena sadalīšanu atsevišķos vārdos, lai to būtu vieglāk saprast. Krievu valodā sufiksus bieži lieto, lai norādītu dažādas gramatiskās kategorijas, piemēram, dzimumu, lietu, numuru, aspektu, saspringumu un valdījumu. Lietvārdiem un īpašības vārdiem krievu valodā var būt līdz sešiem dažādiem gadījumiem. Valodas sintakse ir arī diezgan unikāla, ar pasīvu teikumu sistēmu, pakārtotām klauzulām un sarežģītām darbības vārdu formām.
Kā iemācīties krievu valodu vispareizākajā veidā?
1. Iestatiet reālistiskas cerības un mērķus: krievu valodas izpratne dažkārt var šķist milzīga, taču jūs varat gūt panākumus, ja sev izvirzāt reālistiskas cerības un mērķus. Sadaliet savu valodu apguves braucienu pārvaldāmos gabalos un esiet pacietīgs pret sevi.
2. Atrodiet studiju partneri: atrodiet tiešsaistes studentu partneri vai krieviski runājošu draugu, kurš var jums palīdzēt praktizēt runāšanu un izrunu.
3. Iegremdējieties krievu kultūrā: lasiet grāmatas, skatieties filmas un televīzijas šovus, Klausieties aplādes un mūziku un mēģiniet izveidot saikni starp valodu un tās kultūras kontekstu.
4. Veikt krievu valodas klasi: klātienes vai tiešsaistes krievu valodas klases uzņemšana var būt lielisks veids, kā apgūt pamatus un saņemt atsauksmes no skolotāja vai dzimtā valoda.
5. Padarīt flashcards: padarīt flashcards par visbiežāk vārdus un frāzes krievu valodā. Tas var palīdzēt nostiprināt valodu un padarīt to vieglāk atcerēties.
6. Izmantojiet valodu apguves lietotni: valodu apguves lietotnes, piemēram, Duolingo, Memrise un Rosetta Stone, ir lieliski rīki krievu valodas apguvei. Tie nodrošinās jums kādu struktūru un palīdzēs sadalīt valodu pārvaldāmos gabalos.
7. Prakse, prakse, prakse: vienīgais veids, kā patiesi apgūt krievu valodu, ir to praktizēt pēc iespējas biežāk. Regulāri veiciet lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās un runāšanas vingrinājumus, lai uzlabotu savas prasmes.
Bir yanıt yazın