Kurās valstīs runā Slovēņu valoda?
Slovēņu valoda ir oficiālā valoda Slovēnijā un viena no 23 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. To runā arī Austrijas, Itālijas, Ungārijas un Horvātijas daļās.
Kāda ir slovēņu valodas vēsture?
Slovēņu valoda, kas ir daļa no dienvidslāvu valodu saimes, sakņojas Protoslāvu valodā, kas datēta ar 6.gadsimtu. Agrīnā Slovēņu valoda bija cieši saistīta ar veco baznīcu slāvu valodu, un to lielā mērā ietekmēja vācu dialekti gadsimtu ilgas ģermāņu varas dēļ pār tagadējās Slovēnijas daļām. Līdz 19. gadsimtam slovēņu valodā runājošie bija izstrādājuši literāro slovēņu valodu un sāka to uzskatīt par atšķirīgu no citām slāvu valodām. 20. gadsimtā valoda tika pakļauta standartizācijas procesiem, oficiāli kļūstot pazīstama kā Slovēņu valoda. Pēc Slovēnijas neatkarības no Dienvidslāvijas 1991. gadā Slovēņu valoda tika pasludināta par valsts oficiālo valodu. Mūsdienās tiek lēsts, ka slovēņu valodā kā pirmo valodu runā aptuveni 2,5 miljoni cilvēku.
Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir devuši visvairāk slovēņu valodā?
1. Jurij Dalmatin (1547-1589): Jurij Dalmatin bija protestantu teologs, Bībeles tulkotājs un pirmā pilnīgā Bībeles tulkojuma slovēņu valodā izdevējs.
2. Francija Prešerena (1800-1849): Francija Prešerena bija slovēņu dzejnieks, kurš tiek uzskatīts par visu laiku lielāko slovēņu dzejnieku. Viņš izstrādāja un standartizēja slovēņu valodu un bija pirmais, kurš Slovēņu literatūrā izmantoja modernās tehnikas.
3. Fran Levstik (1831-1887): Fran Levstik bija Slovēņu rakstnieks un skolotājs, kurš uzrakstīja divus no svarīgākajiem darbiem Slovēņu literatūrā: Martin Kačur un viņa pasakas no Carniola reģiona. Šie darbi palīdzēja standartizēt un modernizēt slovēņu valodu.
4. Josips Jurčičs (1844-1914): Josips Jurčičs bija Slovēņu dramaturgs, jurists un politiķis, kurš veicināja slovēņu valodas attīstību. Viņš uzrakstīja dažas no pirmajām lugām standarta slovēņu valodā un izdomāja daudzus jaunus vārdus, kas joprojām tiek izmantoti šodien.
5. Ivans Kankars (1876-1918): Ivans Kankars bija modernists Slovēņu autors, dramaturgs un dzejnieks. Viņš izstrādāja slovēņu valodu, ieviešot jaunus vārdus un rakstot stilā, kas bija pieejams plašākai auditorijai.
Kāda ir slovēņu valodas struktūra?
Slovēņu valoda ir dienvidu slāvu valoda un seko citu slāvu valodu vispārējām strukturālajām īpašībām. Tā ir locījuma valoda, kas nozīmē, ka vārdi maina formu atkarībā no tā, kā tie tiek izmantoti teikumā, un tam ir divi gramatiski dzimumi (Vīrišķais, Sievišķais). Vārdi tiek veidoti, pievienojot galotnes un prefiksus, tāpēc to pašu sakni var izmantot, lai izveidotu vairākus vārdus. Slovēņu valodā ir arī sarežģīta darbības vārdu konjugācijas sistēma, un tajā ir daudz deminutīvu un augmentatīvu, padarot to par ļoti bagātu un skanīgu valodu.
Kā iemācīties slovēņu valodu vispareizākajā veidā?
1. Mēģiniet atrast pasniedzēju vai apmeklēt nodarbības: labākais veids, kā iemācīties valodu, ir apmeklēt nodarbības vai nolīgt pasniedzēju. Nodarbību apmeklēšana var jums palīdzēt ar gramatiku un izrunu, savukārt pasniedzējs varēs izveidot personalizētāku pieeju jūsu mācību procesam.
2. Skatīties Slovēņu filmas un TV šovus: filmu un televīzijas šovu skatīšanās slovēņu valodā var palīdzēt labāk izprast valodu. Ja iespējams, mēģiniet atrast izrādes, kas paredzētas izglītojamajiem, lai jūs varētu labāk izprast valodu.
3. Klausieties Slovēņu mūziku: Slovēņu mūzikas klausīšanās var palīdzēt jums uzņemt dažus vārdus, kas tiek izmantoti ikdienas sarunās. Vienu un to pašu dziesmu klausīšanās atkal un atkal var palīdzēt jums patiešām saprast, kas tiek teikts un kā tas tiek izteikts.
4. Runājiet ar dzimtā valoda: ja jums apkārt ir dzimtā Slovēņu valoda, nebaidieties lūgt viņiem palīdzību. Ne tikai viņi var sniegt palīdzību ar izrunu un vārdu krājumu, bet arī piparus jūsu sarunas ar slengu un sarunvalodas izteicieniem.
5. Izmantojiet tiešsaistes resursus: ir daudz tiešsaistes materiālu, piemēram, tīmekļa vietnes, lietotnes, videoklipi un tiešsaistes forumi un emuāri, kas var palīdzēt jums paaugstināt savu līmeni. Neaizmirstiet izmantot internetu kā nebeidzamu zināšanu un prakses avotu.
Bir yanıt yazın