Kuriose šalyse kalbama vokiečių kalba?
Vokiečių kalba yra oficiali Vokietijos, Austrijos, Šveicarijos, Lichtenšteino, Liuksemburgo ir Pietų Tirolio kalba Italijoje. Tai taip pat oficiali kalba Belgijoje (Flandrijos regione), Šiaurės Reine-Vestfalijoje ir kitose Vokietijos dalyse. Vokiečių kalba taip pat kalbama kai kuriose Rytų Europos dalyse, tokiose kaip Elzasas ir Lotaringija Prancūzijoje, tam tikrose Lenkijos provincijose, Pietų Jutlandijoje Danijoje, Silezijoje Čekijoje ir kai kuriose pasienio zonose Nyderlanduose ir Vengrijoje. Be to, Vokiečių kalba yra pripažinta mažumos kalba kai kuriose Italijos, Rumunijos, Kazachstano ir Namibijos dalyse.
Kokia yra vokiečių kalbos istorija?
Vokiečių kalba yra indoeuropiečių kalbų šeimos dalis ir yra viena seniausių kalbų Europoje. Manoma, kad jis kilęs iš Proto-Germanų, senovės kalbos, kuria kalbėjo Šiaurės Europos Germanų tautos. Iki 2-ojo mūsų eros amžiaus jis išsivystė į keletą skirtingų tarmių, kurios per šimtmečius toliau vystėsi.
9 amžiuje germanų gentys buvo suvienytos valdant Karoliui Didžiajam ir jų kalba pradėjo ryškėti kaip standartinė bendravimo forma. 11 amžiuje dvi senosios aukštosios vokiečių kalbos atmainos atsirado kaip pagrindinė literatūros, literatūros ir kultūros kalba; vidurinė aukštoji vokiečių kalba aukštutiniuose Reino ir Aukštutinės Saksonijos regionuose ir Aukštutinė vokiečių kalba Bavarijoje ir Austrijoje.
14 amžiuje spausdinimo išradimas ir spaustuvės iškilimas padėjo standartizuoti kalbą ir paskatino paskelbti tokius kūrinius kaip “Grimmo įstatymas”, kuris nustatė kalbos rašymo ir kalbėjimo taisykles.
Tyrinėjimo ir nušvitimo amžiuje šiuolaikinės vokiečių kalbos raida prasidėjo įvedus naują žodyną ir supaprastintą gramatiką. 19 amžiuje vokiečių kalba buvo kodifikuota, o vidurinės ir Aukštutinės vokiečių kalbos tarmės tapo oficialia šalies kalba. Kalba toliau vystosi ir vystosi šiandien ir yra viena iš plačiausiai vartojamų kalbų pasaulyje.
Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie vokiečių kalbos?
1. Martinas Liuteris (1483-1546): Martinas Liuteris buvo atsakingas už šiuolaikinės vokiečių kalbos pagrindo sukūrimą, verčiant Bibliją į vokiečių kalbą ir kuriant naują rašymo formą, kurioje tuo metu buvo naudojamos dvi pagrindinės vokiečių kalbos tarmės: Aukštutinė vokiečių ir Žemutinė saksų. Jo įtaka vis dar jaučiama vokiečių kalbos struktūroje ir rašyboje.
2. Johanas Volfgangas fon Gėtė (1749-1832): Gėtė buvo garsus poetas, dramaturgas ir romanistas, stengęsis suvienyti įvairias vokiečių kalbos tarmes į vieną standartizuotą kalbą. Jis taip pat sukūrė daug vokiškų žodžių, tokių kaip “schadenfreude”, “veltschmerz” ir “landsknecht”. Iki šios dienos jo darbus vis dar studijuoja Vokiečių kalbėtojai visame pasaulyje.
3. Heinrichas Himmleris (1900-1945): Himmleris buvo įtakingas nacių pareigūnas, labai prisidėjęs prie vokiečių kalbos plėtros. Jis garsėjo tuo, kad sugalvojo naujus žodžius ir suteikė seniems naujas reikšmes, kad įsitikintų, jog jie tinka nacių ideologijai, taip užtikrindami, kad jie bus ilgalaikiai net ir žlugus režimui.
4. Ulrichas Amonas (1937-2006): Amonas buvo kalbininkas, tyrinėjęs vokiečių kalbos raidą laikui bėgant. Jis parašė gramatikos knygas ir vadovėlius, įkūrė organizaciją Deutsche Sprache e.V. ir 1982-2006 m.ėjo vokiečių kalbos mokslinių tyrimų ir dokumentacijos asociacijos prezidento pareigas.
5. Fritzas (Fredericas) Kempe (1945 -): Kempe yra vokiečių kalbininkas, reikšmingai prisidėjęs prie vokiečių kalbos, ypač sintaksės Požiūriu. Jis parašė daugybę knygų apie vokiečių sintaksę, o jo teorijos turėjo didelę įtaką vokiečių kalbos mokymui mokyklose.
Kaip yra vokiečių kalbos struktūra?
Vokiečių kalbos struktūrą galima apibūdinti kaip susiliejusią kalbą. Tai reiškia, kad jis naudoja tiek analitinių, tiek sintetinių kalbų elementus, todėl jo konjugacijos, daugiskaitos ir linksniai formuojami derinant kelias žodžių dalis. Be to, Vokiečių kalba turi keturis pagrindinius atvejus (vardininkas, kaltinamasis, datinis ir genityvas), o veiksmažodžiai konjuguojami pagal asmenį, skaičių ir nuotaiką.
Kaip išmokti vokiečių kalbą teisingiausiu būdu?
1. Pasinerkite: geriausias būdas išmokti vokiečių kalbą yra kuo labiau pasinerti į ją. Stenkitės bendrauti vokiečių kalba su žmonėmis, žiūrėti vokiečių televiziją ir filmus bei klausytis vokiečių radijo. Praleiskite laiką su gimtąja vokiečių kalba ir užmegzkite pokalbius su jais vokiečių kalba.
2. Gaukite gerą vokiečių kalbos vadovėlį: geras vadovėlis gali padėti jums išmokti gramatikos ir žodyno bei suteikti pratimų, kaip praktikuoti tai, ko mokotės.
3. Praktikuokite savo tarimą: tarimas yra raktas į supratimą. Mokydamiesi naujų žodžių ir frazių, būtinai praktikuokite savo tarimą, kol jausitės užtikrintai.
4. Naudokite internetinius išteklius: yra daug puikių internetinių įrankių, kurie padės išmokti vokiečių kalbą. Ieškokite svetainių ir programų, kuriose siūlomi interaktyvūs pratimai, gimtąja vokiečių kalba kalbančių garso įrašai ir kiti šaltiniai, kurie padės mokytis ir praktikuoti.
5. Pasinaudokite technologijomis: yra įvairių programų, tinklalaidžių ir kitų technologijomis pagrįstų išteklių, kurie padės pagerinti kalbos įgūdžius. Pabandykite reguliariai naudoti vieną ar kelis iš jų, kad jūsų kalbos studijos taptų technologiniu postūmiu.
6. Prisijunkite prie kalbų mainų programos: kalbų mainų programos yra puikios galimybės praktikuoti kalbėjimą su gimtąja vokiečių kalba ir pagerinti jūsų tarimą.
Bir yanıt yazın