Apie Turkų Kalbą

Kuriose šalyse kalbama turkų kalba?

Turkų kalba pirmiausia kalbama Turkija, taip pat kai kuriose Kipro dalyse Irakas, Bulgarija, Graikija ir Vokietija.

Kokia yra turkų kalbos istorija?

Turkų kalba, žinoma kaip turkų kalba, yra Altajaus kalbų šeimos šaka. Manoma,kad jis kilęs iš dabartinės Turkijos klajoklių genčių kalbos pirmaisiais pirmojo mūsų eros tūkstantmečio amžiais. Kalba vystėsi laikui bėgant ir jai didelę įtaką padarė Artimųjų Rytų ir Vidurinės Azijos kalbos, tokios kaip arabų, persų ir graikų.
Ankstyviausia rašytinė turkų kalba datuojama maždaug 13 amžiuje ir priskiriama Seljuko turkams, kurie šiuo laikotarpiu užkariavo didžiąją dalį Anatolijos. Jų vartojama kalba buvo vadinama “senąja Anatolijos turkų kalba”ir joje buvo daug persų ir arabų skolinių.
Osmanų laikotarpiu (14-19 a.) atsirado standartizuota kalba, pagrįsta Stambulo tarme, kuri buvo pradėta vartoti visuose imperijos visuomenės lygiuose ir regionuose. Tai tapo žinoma kaip Osmanų turkų kalba, kuri pasiskolino daug žodžių iš kitų kalbų, tokių kaip arabų, persų ir graikų. Tai daugiausia buvo parašyta arabišku raštu.
1928 m. šiuolaikinės Turkijos Respublikos įkūrėjas Atat Umprk pristatė naują turkų kalbos abėcėlę, arabišką raštą pakeisdamas modifikuota lotyniška abėcėle. Tai sukėlė revoliuciją turkų kalba ir palengvino mokymąsi bei naudojimą. Šiandienine turkų kalba kalba daugiau nei 65 milijonai žmonių visame pasaulyje, todėl ji yra viena iš didesnių kalbų Europoje.

Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie turkų kalbos?

1. Mustafa Kemal Atat Oma: Turkijos Respublikos įkūrėjas ir pirmasis prezidentas, Atat Oma dažnai įskaitoma už tai, kad įvedė plačias turkų kalbos reformas, įskaitant abėcėlės supaprastinimą, Svetimžodžių pakeitimą turkiškais atitikmenimis ir aktyvų kalbos mokymo bei vartojimo skatinimą.
2. Ahmetas Cevdetas: Osmanų mokslininkas Ahmetas Cevdetas parašė pirmąjį šiuolaikinį turkų kalbos žodyną, kuriame buvo daug arabų ir persų skolinių ir turkų žodžiams bei frazėms buvo suteikta standartinė reikšmė.
3. Halit Ziya U Onomakl Umphgil: garsus romanistas 20-ojo amžiaus pradžioje, U₂aklo16-ojo amžiaus Osmanų poeto n1zim Hikmet poetiniu stiliumi atgaivina susidomėjimą, taip pat populiarina literatūrinių prietaisų, tokių kaip žodžių žaismas ir retoriniai klausimai, naudojimą.
4. Recepas Tayyipas Erdo₂anas: dabartinis Turkijos Prezidentas Erdo Oma suvaidino svarbų vaidmenį skatindamas tautinės tapatybės jausmą savo kalbomis ir palaikydamas turkų kalbos naudojimą viešajame gyvenime.
5. Bedri Rahmi Ey₂bo Umphlu: viena iš pirmaujančių šiuolaikinės turkų poezijos figūrų nuo 1940-ųjų, Ey₂bo antai padėjo į turkų literatūrą įtraukti Vakarų literatūros ir tradicijų elementus, taip pat populiarino kasdienio turkų kalbos žodyno vartojimą.

Kaip yra turkų kalbos struktūra?

Turkų kalba yra Agliutinacinė kalba, o tai reiškia, kad ji naudoja priedus (žodžių galūnes), kad žodžiams suteiktų daugiau informacijos ir niuansų. Jis taip pat turi dalyko-objekto-veiksmažodžio žodžių tvarką. Turkų kalba taip pat turi gana didelį balsių inventorių ir skirtumą tarp balsių ilgio. Jis taip pat turi daugybę priebalsių grupių, taip pat du skirtingus skiemenų kirčiavimo tipus.

Kaip išmokti turkų kalbą teisingiausiu būdu?

1. Pradėkite mokydamiesi kalbos pagrindų, tokių kaip abėcėlė ir pagrindinė gramatika.
2. Norėdami patobulinti savo žinias, naudokite nemokamus internetinius išteklius, tokius kaip turkų kalbos kursai, tinklalaidės ir vaizdo įrašai.
3. Sudarykite sau įprastą studijų tvarkaraštį, įsipareigodami mokytis kalbos bent kartą per savaitę.
4. Praktikuokite kalbėti turkų kalba su gimtąja kalba arba per kalbų mainų programas.
5. Naudokite korteles ir kitas atminties priemones, kad padėtumėte prisiminti raktinius žodžius ir frazes.
6. Klausykitės turkiškos muzikos ir žiūrėkite turkiškus filmus, kad sužinotumėte daugiau apie kultūrą ir pagerintumėte klausymo įgūdžius.
7. Būtinai darykite reguliarias pertraukas, kad suteiktumėte laiko apdoroti tai, ką išmokote, ir praktikuoti.
8. Nebijokite klysti; klaidos yra mokymosi proceso dalis.
9. Iššūkis sau išbandyti naujus dalykus ir peržengti savo ribas.
10. Smagiai, o mokytis!


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir