O Madagaskarskom Jazyku

V ktorých krajinách sa hovorí Madagaskarským jazykom?

Madagaskarským jazykom sa hovorí na Madagaskare, komorách a Mayotte.

Aká je história madagaskarského jazyka?

Madagaskarský jazyk je Austronézsky jazyk, ktorým sa hovorí na Madagaskare a na Komorských ostrovoch, a je členom východných Malajsko-polynézskych jazykov. Odhaduje sa, že sa odštiepil od ostatných východných Malajsko-polynézskych jazykov okolo roku 1000 nášho letopočtu s vplyvmi arabčiny, francúzštiny a angličtiny po príchode európskych osadníkov. Najstaršie známe písmo sa našlo na kamenných nápisoch zo 6. storočia na stenách Rova z Antananariva a označovaný ako” Merina Protocapo”, ktorý pochádza z 12.storočia. V priebehu 18.storočia sa uskutočnilo viac pokusov o napísanie Madagaskaru. Jazyk prešiel kodifikáciou v priebehu 19.storočia pod vedením Rainilaiarivony a Andriamandisoarivo. Počas druhej svetovej vojny bol Madagaskarský jazyk zakázaný Vichyho režimom, ale neskôr bol oficiálne uznaný v roku 1959, keď Maurícius, Seychely a Madagaskar získali nezávislosť od Francúzska.

Kto je 5 najlepších ľudí, ktorí najviac prispeli k Madagaskarskému jazyku?

1. Jean Herembert Randrianarimanana je známy ako” otec Madagaskarskej literatúry ” a často sa mu pripisuje modernizácia madagaskarského jazyka. Napísal niektoré z prvých kníh v jazyku a zasadzoval sa za jeho použitie vo vzdelávaní a iných formálnych kontextoch.
2. Wilénèse Raharilanto bol autor a básnik, ktorý je považovaný za jednu z najdôležitejších postáv modernej Madagaskarskej literatúry. Bola skorou obhajkyňou používania Madagaskaru vo vzdelávaní a napísala niekoľko kníh na propagáciu jazyka.
3. Raminiaina Andriamandimby Soavinarivo bol lingvista, pedagóg a učiteľ, ktorý napísal prvú gramatickú knihu v Madagaskarskom jazyku.
4. Victor Razafimahatratra bol vplyvný lingvista a profesor, ktorý napísal množstvo kníh o Madagaskarskej gramatike a používaní.
5. Marius Etienne bol profesorom Madagaskaru na univerzite v Antananarive, ktorý napísal niekoľko kníh o jazyku a jeho histórii.

Aká je štruktúra madagaskarského jazyka?

Madagaskarčina je jazyk v Malajsko-polynézskej vetve Austronézskej jazykovej rodiny. Hovorí ním asi 25 miliónov ľudí na ostrove Madagaskar a okolitých ostrovoch.
Madagaskarský jazyk má skloňovanú morfológiu, čo znamená, že slová môžu meniť svoju formu v závislosti od ich gramatickej funkcie vo vete. Jazyk sa skladá zo siedmich primárnych samohlások a štrnástich spoluhlások, ako aj prípon a duplikácie. Jeho syntax sa riadi usporiadaním predmet-sloveso-objekt (SVO) spoločným pre mnoho ďalších Austronézskych jazykov.

Ako sa naučiť Madagaskarský jazyk najsprávnejším spôsobom?

1. Ponorte sa do Malgašskej kultúry: najlepší spôsob, ako sa naučiť akýkoľvek jazyk, je zapojiť sa do kultúry, do ktorej patrí. Hľadajte príležitosti na návštevu Madagaskaru alebo Cestovanie do regiónov s Madagaskarským obyvateľstvom, aby ste pochopili ich kultúru a jazyk.
2. Investujte do materiálov v Madagaskarskom jazyku: existuje veľa zdrojov, ktoré vám pomôžu naučiť sa Madagaskarský jazyk. Investujte do materiálov, ako sú učebnice, kurzy a audiovizuálne materiály.
3. Nájdite si tútora alebo partnera na výmenu jazykov: rodený hovorca jazyka môže byť neoceniteľným zdrojom, ktorý vám pomôže zlepšiť vaše jazykové znalosti. Nájdite skúseného tútora alebo partnera na výmenu jazykov, ktorý vám môže pomôcť zdokonaliť vašu výslovnosť a predstaviť vám novú slovnú zásobu.
4. Hovorte a cvičte často: najlepším spôsobom, ako sa naučiť akýkoľvek jazyk, je ponoriť sa do neho a precvičiť si ho čo najviac. Pokúste sa nájsť príležitosti na prax s rodenými hovorcami alebo sa pripojte k jazykovým klubom alebo triedam.
5. Buďte kreatívni: využite svoju kreativitu na vymýšľanie zábavných a pútavých aktivít, ktoré vám pomôžu naučiť sa Madagaskarsky. Môžete napríklad vytvoriť kartičky, ktoré vám pomôžu naučiť sa nové slová, sledovať madagaskarské filmy a televízne programy, aby ste si zvykli na jazyk, alebo dokonca vytvárať vlastné príbehy alebo rapové piesne v Madagaskare.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir