Afrikaani Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse afrikaani keelt?

Afrikaani keelt räägitakse peamiselt Lõuna-Aafrikas ja Namiibias, väikeste kõnelejate taskutega Botswanas, Zimbabwes, Sambias ja Angolas. Seda räägib ka suur osa Austraalia, Ameerika Ühendriikide, Saksamaa ja Hollandi väliseestlastest.

Mis on afrikaani keele ajalugu?

Afrikaani keelel on pikk ja keeruline ajalugu. See on Lõuna-Aafrika keel, mis arenes välja hollandi keelest, mida rääkisid Hollandi Ida-India ettevõtte asukad tol ajal Hollandi Neeme kolooniana. Selle juured on 17. sajandil, kui Hollandi kolonistid Neeme koloonias kasutasid hollandi keelt oma lingua francana. See arenes välja nende asunike räägitud Hollandi murretest, tuntud kui Hollandi neem. Sellel on ka mõjutusi malai, portugali, saksa, prantsuse, Khoi ja Bantu keeltest.
Keel oli algselt nimetatud “Cape hollandi” või “Köök Hollandi”. See tunnistati ametlikult iseseisvaks keeleks 1925. aastal. Selle arengu võib jagada kaheks etapiks: suuline vorm ja kirjalik vorm.
Selle arengu algusjärgus oli Afrikaans seotud madala sotsiaalse staatusega ja seda peeti teadmatuse märgiks. See muutus aja jooksul ja afrikaani keelt hakati pidama võrdõiguslikkuse keeleks, eriti kui see võeti vastu apartheidivastane liikumine 1960. aastatel.
Tänapäeval räägib afrikaani keelt üle 16 miljoni inimese kogu Lõuna-Aafrikas ja Namiibias ning see on üks 11 ametlikust keelest (samuti valikuline keel) Lõuna-Aafrikas. Väljaspool Lõuna-Aafrikat räägitakse seda keelt ka Austraalias, Ameerika Ühendriikides ja Belgias. Lisaks kirjutatakse keel sageli ladina tähestik, kuigi mõned kirjanikud otsustavad kasutada traditsioonilist Hollandi õigekiri.

Kes on 5 parimat inimest, kes on afrikaani keelde kõige rohkem panustanud?

1. Jan Christiaan Smuts (1870-1950): ta oli silmapaistev Lõuna-Aafrika riigimees, kellel oli suur roll afrikaani kirjanduse arendamisel ja keele edendamisel kõigis eluvaldkondades.
2. S. J. Du Toit (1847-1911): teda tuntakse afrikaani isana olulise panuse eest keele kui ametliku keele kehtestamisse Lõuna-Aafrikas.
3. D. F. Malan (1874-1959): ta oli Lõuna-Aafrika esimene peaminister ja talle omistatakse afrikaani ametliku keelena ametlik tunnustamine 1925.aastal.
4. T. T. V. Mofokeng (1893-1973): ta oli tuntud koolitaja, luuletaja, kirjanik ja esineja, kes aitas arendada ja edendada afrikaani kirjandust.
5. C. P. Hoogenhout (1902-1972): teda peetakse afrikaani kirjanduse üheks teerajajaks, kuna ta kirjutas luulet, näidendeid, novelle ja romaane, mis mõjutasid tugevalt kaasaegset afrikaani kirjandust.

Kuidas on afrikaani keele struktuur?

Afrikaani keelel on lihtsustatud ja sirgjooneline struktuur. See on tuletatud hollandi keelest ja jagab paljusid selle tunnuseid. Afrikaani keelel pole grammatilist sugu, Ta kasutab ainult kahte verbiaega ja konjugeerib verbe põhimustrite komplektiga. Samuti on väga vähe käändeid, enamikul sõnadest on kõigi juhtumite ja numbrite jaoks üks vorm.

Kuidas õppida afrikaani keelt kõige õigemal viisil?

1. Alusta saada tuttav põhitõdesid Afrikaans grammatika. On palju veebiressursse, mis õpetavad sissejuhatavaid grammatikatunde, või võite osta raamatuid või muid materjale, mis aitavad teil alustada.
2. Harjutage oma kuulamisoskust, vaadates afrikaani keeles filme, telesaateid ja raadiosaateid. See aitab teil õppida rohkem sõnu ja fraase ning hääldust.
3. Lugege afrikaani keeles kirjutatud raamatuid, ajalehti ja ajakirju. See aitab teil keele kohta rohkem teada saada ning grammatika ja hääldusega rahul olla.
4. Liituge afrikaani vestlusgrupiga, et saaksite harjutada emakeelena kõnelejatega rääkimist. See võib aidata teil end teistega rääkides enesekindlamalt tunda.
5. Uute sõnade ja fraaside õppimiseks kasutage mälukaarte ja rakendusi. See on suurepärane viis oma regulaarsete õppesessioonide täiendamiseks.
6. Kui võimalik, osalege keeleõppes. Struktureeritud klassi läbimine võib olla suurepärane viis keele paremaks mõistmiseks ja teiste õppijatega harjutamiseks.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir