Kuriose šalyse kalbama rusų kalba?
Rusų kalba kalbama Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Ukrainoje, Estijoje, Latvijoje, Latvijoje, Moldovoje, Tadžikistane, Lietuvoje, Uzbekistane, Azerbaidžane, Armėnijoje, Turkmėnistane, Gruzijoje ir Abchazijoje.
Kokia yra rusų kalbos istorija?
Rusų kalbos šaknys yra Rytų slavų kalba, vienas iš trijų istorinių slavų kalbų pogrupių. Šia kalba kalbėjo ir rašė Rytų slavų gentys, kurios 9 amžiuje gyveno Didžiojoje dabartinės Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos dalyje. Per tą laiką bažnytinė slavų kalba pradėjo tarnauti kaip rašytinė kalba literatūros, religiniais ir administraciniais tikslais, pakeisdama ankstesnę graikų ir lotynų kalbą.
10 amžiuje Rytų slavų kalba pamažu virto šiuolaikine rusų kalba, kuriai įtakos turėjo Viduramžiai bulgarų ir serbų, kuriems patys didelę įtaką padarė bažnytinė slavų kalba. 11-ajame amžiuje pagrindinis Kijevo Rusijos laikotarpio literatūrinis darbas, pirminė kronika, buvo parašyta Senoji Rytų slavų kalba.
Per 14 ir 15 amžius rusai toliau plėtė savo teritoriją, galiausiai pasiekdami Ramųjį vandenyną ir taip susisiekdami su daugeliu kitų kalbų ir kultūrų. Rusai sugrąžino šių kitų kalbų įtaką ir įtraukė jas į kalbą, sukurdami tai, kas dabar žinoma kaip šiuolaikinė rusų kalba.
Nuo 17 amžiaus rusų kalba pradėjo vystytis toliau per įtakingų autorių, tokių kaip Aleksandras Puškinas ir Ivanas Turgenevas, darbą, kuris rašė kalba, vadinama “literatūrine rusų kalba”. Ši nauja, įmantresnė kalbos forma greitai išplito ir netrukus tapo pageidaujama politikos, literatūros, mokslo ir kultūros kalba.
Šiandien rusų kalba yra labiausiai paplitusi iš slavų kalbų, jos gimtoji kalba yra daugiau nei 145 milijonai, ir yra viena iš oficialių Jungtinių Tautų kalbų.
Kas yra 5 geriausi žmonės, labiausiai prisidėję prie rusų kalbos?
1. Ivanas Turgenevas (1818-1883) – romanistas, poetas ir dramaturgas, populiarinęs rusų kalbos vartojimą ir prisidėjęs prie nacionalinės literatūros plėtros.
2. Aleksandras Puškinas (1799-1837) – šiuolaikinės rusų literatūros įkūrėjas ir rusų poezijos tėvas.
3. Nikolajus Karamzinas (1766-1826) – poetas ir istorikas, daug rašęs rusų kalba ir daug prisidėjęs prie rusų kultūros.
4. Vladimiras Dal ‘ (1801-1872) – kalbininkas, leksikografas ir pirmojo išsamaus rusų kalbos žodyno sudarytojas.
5. Aleksandras Blokas (1880-1921) – viena iš pirmaujančių figūrų Rusijos literatūros scenoje 20 amžiaus pradžioje ir kai kurių garsiausių rusų poezijos kūrinių autorius.
Kaip yra rusų kalbos struktūra?
Rusų kalbos struktūra daugiausia grindžiama agliutinacinių ir analitinių principų deriniu. Agliutinacija yra procesas, kurio metu morfemos arba žodžių dalys sujungiamos, kad būtų sukurtas vienas žodis, išreiškiantis vieną sąvoką. Analitinės struktūros apima vienos sąvokos suskaidymą į atskirus žodžius, kad būtų lengviau suprasti. Rusų kalba priesagos dažnai naudojamos nurodant įvairias gramatines kategorijas, tokias kaip lytis, atvejis, skaičius, aspektas, laikas ir turėjimas. Daiktavardžiai ir būdvardžiai gali turėti iki šešių skirtingų atvejų rusų kalba. Kalbos sintaksė taip pat yra gana unikali, joje yra pasyvių sakinių, šalutinių sakinių ir sudėtingų veiksmažodžių formų sistema.
Kaip išmokti rusų kalbą teisingiausiu būdu?
1. Iškelkite realius lūkesčius ir tikslus: rusų kalbos supratimas kartais gali atrodyti didžiulis, tačiau sėkmės galite pasiekti, jei išsikelsite sau realius lūkesčius ir tikslus. Suskirstykite savo kalbos mokymosi kelionę į valdomas dalis ir būkite kantrūs sau.
2. Raskite studijų partnerį: raskite internetinį studentų partnerį arba rusakalbį draugą, kuris gali padėti praktikuoti kalbėjimą ir tarimą.
3. Pasinerkite į rusų kultūrą: skaitykite knygas, žiūrėkite filmus ir televizijos laidas, klausykitės podcast ‘ ų ir muzikos, pabandykite užmegzti ryšius tarp kalbos ir jos kultūrinio konteksto.
4. Dalyvaukite rusų kalbos pamokoje: asmeninės ar Internetinės rusų kalbos pamokos gali būti puikus būdas išmokti pagrindų ir gauti grįžtamąjį ryšį iš mokytojo ar gimtosios kalbos.
5. Padaryti korteles: padaryti korteles labiausiai paplitusių žodžių ir frazių rusų kalba. Tai gali padėti sustiprinti kalbą ir lengviau prisiminti.
6. Naudokite kalbos mokymosi programą: kalbos mokymosi programos, tokios kaip Duolingo, Memrise ir Rosetta Stone, yra puikios priemonės mokytis rusų kalbos. Jie suteiks jums tam tikrą struktūrą ir padės suskaidyti kalbą į valdomas dalis.
7. Praktika, Praktika, praktika: vienintelis būdas iš tikrųjų išmokti rusų kalbą yra ją praktikuoti kuo dažniau. Reguliariai atlikite skaitymo, rašymo, klausymo ir kalbėjimo pratimus, kad pagerintumėte savo įgūdžius.
Bir yanıt yazın