Araabia Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse araabia keelt?

Araabia keel on ametlik keel Alžeerias, Bahreinis, Komoorides, Tšaadis, Djiboutis, Egiptuses, Iraagis, Jordaanias, Kuveidis, Liibanonis, Liibüas, Mauritaanias, Marokos, Omaanis, Palestiinas, Kataris, Saudi Araabias, Somaalias, Sudaanis, Süürias, Tuneesias, Araabia Ühendemiraatides ja Jeemenis. Seda räägitakse ka teistes riikides, sealhulgas Ameerika Ühendriikide, Prantsusmaa, Hispaania ja Iisraeli osades.

Mis on araabia keele ajalugu?

Araabia keelel on pikk ja silmapaistev ajalugu, mis ulatub üle kahe aastatuhande. Arvatakse, et keel arenes välja iidsete semiidi murrete vormist, mis arvatakse pärinevat Araabia poolsaarelt 4.sajandil eKr. Aja jooksul levis keel mujale maailma, selle kasutamise taskud leidusid Aafrika ja Lähis-Ida osades.
Keel läbis selle algusaastatel mitmeid olulisi muutusi, sealhulgas islami tõus 7. sajandil pKr ja Koraani kasutuselevõtt. See aitas keelt kujundada, tuues endaga kaasa mitmeid uusi sõnu, fraase ja grammatilisi tavasid, tugevdades samal ajal ka klassikalise araabia keele kasutamist.
Sajandite jooksul pärast selle levikut kogu maailmas on araabia keelest saanud kirjanduse lahutamatu osa, kus seda on kasutatud ajatute luule -, filosoofia-ja teoloogiateoste meisterdamiseks. Viimasel ajal on see kasutusele võetud ka paljudes teadusharudes, tuginedes selle rikkalikule ajaloole kui teadmiste ja sõnaosavuse keelele.

Kes on 5 parimat inimest, kes on araabia keelde kõige rohkem panustanud?

1. Abu Al-Qasim al-Zahiri (9. -10. sajand) – viljakas Grammatik, talle omistatakse arvukalt araabia keelt käsitlevaid teoseid, sealhulgas Kitab al-Ayn (teadmiste raamat), mis on üks varasemaid ja olulisemaid klassikalise araabia grammatika teoseid.
2. Ibn Qutaiba (828-896 PKR) – mõjukas autor ja teadlane, kes kirjutas Araabia grammatikast ja keeleteadusest 12-köitelise teose pealkirjaga Kitab al-Shi ‘R wa al-Shu’ ara (luule ja luuletajate raamat).
3. Al-Jahiz (776-869 PKR) – armastatud kirjandustegelane ja ajaloolane, tema töödes uuriti arvukalt aineid grammatikast zooloogiani.
4. Al-Khalil ibn Ahmad (717-791 PKR) – tunnustatud keeleteadlane ja teadlane, kelle tema keeles kasutatud keelesüsteem Kitab al-Ayn (teadmiste raamat) võeti 8.sajandil laialdaselt kasutusele.
5. Ibn Muqaffa’ (721-756 PKR) – kuulus tõlkija ja rahvakeelsete keelte kasutamise eestkõneleja, kelle teosed sisaldasid iidsete pärsia teoste tõlkeid Araabia keelde.

Kuidas on araabia keele struktuur?

Araabia keele struktuur põhineb juure ja mustri morfoloogial. Enamik keele sõnu on tuletatud kolmetähelisest (kolmepoolsest) juurest, millele saab lisada erinevaid täishäälikuid ja kaashäälikuid, et luua uusi seotud tähendusega sõnu. Need tuletised hõlmavad täishäälikute ja kaashäälikute muutmist, samuti eesliidete või järelliidete lisamist. See paindlikkus muudab araabia keele uskumatult rikkaks ja väljendusrikkaks.

Kuidas õppida araabia keelt kõige õigemal viisil?

1. Leidke kvalifitseeritud juhendaja. Kui soovite õppida araabia keelt kõige õigemal viisil, on parim viis selleks leida kvalifitseeritud juhendaja, kes saaks teid õpetada. Otsige juhendajat, kellel on keele õpetamise kogemus ja kes aitab teil mõista keele grammatilisi struktuure ja nüansse.
2. Kasutage erinevaid ressursse. Kuigi juhendajalt õppimine on parim viis keele õigeks õppimiseks, peaksite kasutama ka muid ressursse, nagu raamatud, veebikursused, veebivideod ja helimaterjalid. See aitab tagada, et puutute keelega kokku mitmel erineval viisil ja aitab teil keelt paremini mõista.
3. Harjutage regulaarselt. Ainus viis keelt tõeliselt vabalt valdada on regulaarselt harjutada. Harjutage keele kirjutamist, rääkimist, lugemist ja kuulamist. Proovige sukelduda keelde, vaadates Araabia filme, rääkides emakeelena kõnelejatega või kuulates Araabia muusikat.
4. Tee see tõesti enda omaks. Mida rohkem saate oma õppimiskogemust isikupärastada, seda parem on teil. Mõelge välja, millised tehnikad sobivad teie õppetüübi jaoks kõige paremini, ja kohandage vastavalt oma lähenemist keelele.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir