O Arabskom Jazyku

V ktorých krajinách sa hovorí arabským jazykom?

Arabčina je úradným jazykom v Alžírsku, Bahrajne, komorách, Čade, Džibuti, Egypte, Iraku, Jordánsku, Kuvajte, Libanone, Líbyi, Mauretánii, Maroku, Ománe, Palestíne, Katare, Saudskej Arábii, Somálsku, Sudáne, Sýrii, Tunisku, Spojených arabských emirátoch a Jemene. Hovorí sa ním aj v častiach iných krajín vrátane častí USA, Francúzska, Španielska a Izraela.

Aká je história arabského jazyka?

Arabský jazyk má dlhú a významnú históriu, ktorá trvá viac ako dve tisícročia. Predpokladá sa, že jazyk sa vyvinul z formy starodávnych semitských dialektov, o ktorých sa predpokladá, že pochádzajú z Arabského polostrova v 4.storočí pred naším letopočtom. Postupom času sa jazyk rozšíril do ďalších častí sveta a jeho použitie sa našlo v častiach Afriky a Blízkeho východu.
Jazyk prešiel počas svojich prvých rokov niekoľkými významnými zmenami, v neposlednom rade rozmachom islamu v 7.storočí nášho letopočtu a zavedením Koránu. To pomohlo formovať jazyk, prinieslo so sebou niekoľko nových slov, fráz a gramatických konvencií a zároveň upevnilo používanie klasickej arabčiny.
V storočiach od svojho rozšírenia do celého sveta sa arabský jazyk stal neoddeliteľnou súčasťou literatúry, kde sa používal na výrobu nadčasových diel poézie, filozofie a teológie. V poslednej dobe bol prijatý aj v mnohých vedeckých disciplínach, pričom staval na svojej bohatej histórii ako jazyku poznania a výrečnosti.

Kto je 5 najlepších ľudí, ktorí najviac prispeli k arabskému jazyku?

1. Abu al-Qasim al-Zahiri (9.-10. storočie) – plodný gramatik, zaslúžil sa o produkciu mnohých diel o arabskom jazyku, vrátane Kitab al-Ayn (kniha vedomostí), jedno z prvých a najdôležitejších diel o klasickej arabskej gramatike.
2. Ibn Qutaiba (828-896 n.L.) – vplyvný autor a vedec, ktorý napísal 12-zväzkové dielo o arabskej gramatike a lingvistike s názvom Kitab al-Shi ‘r wa al-Shu’ ara (kniha poézie a básnikov).
3. Al-Jahiz (776-869 n.L.) – milovaná literárna osobnosť a historik, jeho diela skúmali množstvo predmetov od gramatiky po zoológiu.
4. Al-Khalil ibn Ahmad (717-791 n.L.) – renomovaný lingvista a vedec, ktorého jazykový systém bol použitý v jeho Kitab al-Ayn (kniha vedomostí) bol široko prijatý v priebehu 8. storočia.
5. Ibn Muqaffa’ (721-756 n.L.) – slávny prekladateľ a obhajca používania ľudových jazykov, ktorých diela zahŕňali preklady starodávnych perzských diel do arabčiny.

Aká je štruktúra arabského jazyka?

Štruktúra arabského jazyka je založená na morfológii koreňa a vzoru. Väčšina slov v jazyku je odvodená od trojpísmenového (trojstranného) koreňa, ku ktorému je možné pridať rôzne samohlásky a spoluhlásky, aby sa vytvorili nové slová so súvisiacim významom. Tieto derivácie zahŕňajú zmenu samohlások a spoluhlások, ako aj pridanie predpôn alebo prípon. Vďaka tejto flexibilite je arabský jazyk neuveriteľne bohatý a expresívny.

Ako sa naučiť arabský jazyk najsprávnejším spôsobom?

1. Nájdite kvalifikovaného inštruktora. Ak sa chcete naučiť arabský jazyk najsprávnejším spôsobom, najlepším spôsobom, ako to urobiť, je nájsť kvalifikovaného inštruktora, ktorý vás môže naučiť. Vyhľadajte inštruktora, ktorý má skúsenosti s výučbou jazyka a môže vám pomôcť pochopiť gramatické štruktúry a nuansy jazyka.
2. Použite rôzne zdroje. Aj keď je učenie sa od inštruktora najlepším spôsobom, ako sa správne naučiť jazyk, mali by ste použiť aj iné zdroje, ako sú knihy, online kurzy, online videá a zvukové materiály. Pomôže vám to zabezpečiť, aby ste boli jazyku vystavení rôznymi spôsobmi, a pomôže vám to lepšie porozumieť jazyku.
3. Cvičte pravidelne. Jediný spôsob, ako skutočne ovládať jazyk, je pravidelne cvičiť. Precvičte si písanie, rozprávanie, čítanie a počúvanie jazyka. Pokúste sa ponoriť do jazyka sledovaním arabských filmov, rozhovormi s rodenými hovorcami alebo počúvaním arabskej hudby.
4. Naozaj si to urobte sami. Čím viac si môžete prispôsobiť svoje vzdelávacie skúsenosti, tým lepšie budete. Zistite, aké techniky fungujú najlepšie pre váš typ učenia, a podľa toho prispôsobte svoj prístup k jazyku.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir