O Německém Jazyce

Ve kterých zemích se mluví německým jazykem?

Němčina je úředním jazykem Německa, Rakouska, Švýcarska, Lichtenštejnska, Lucemburska a Jižního Tyrolska v Itálii. Je také úředním jazykem v Belgii (ve Vlámském regionu), Severním Porýní-Vestfálsku a dalších částech Německa. Německy se mluví také v částech východní Evropy, jako je Alsasko a Lotrinsko ve Francii, některé provincie v Polsku, Jižní Jutsko v Dánsku, Slezsko v České republice a některé příhraniční oblasti v Nizozemsku a Maďarsku. Kromě toho je němčina uznávaným menšinovým jazykem v některých částech Itálie, Rumunska, Kazachstánu a Namibie.

Jaká je historie německého jazyka?

Německý jazyk je součástí indoevropské jazykové rodiny a je jedním z nejstarších jazyků v Evropě. Předpokládá se, že pochází z Proto-germánského, starověkého jazyka, kterým mluví germánské národy severní Evropy. Do 2. století našeho letopočtu se vyvinul do několika odlišných dialektů, které se v průběhu staletí vyvíjely.
V 9. století byly germánské kmeny sjednoceny pod Charlemagne a jejich jazyk se začal objevovat jako standardní forma komunikace. V 11.století se jako primární jazyk literatury, literatury a kultury objevily dvě odrůdy staré vysoké němčiny; Střední Vysoká Němčina v horních oblastech Rýna a horního Saska a horní němčina v Bavorsku a Rakousku.
Ve 14.století vynález tisku a vzestup tiskařského lisu pomohly standardizovat jazyk a vedly k vydání děl jako “Grimmův zákon”, který stanovil pravidla pro psaní a mluvení jazykem.
Během věku zkoumání a osvícení začal vývoj moderní němčiny zavedením nové slovní zásoby a zjednodušené gramatiky. V 19.století byl kodifikován německý jazyk, přičemž úředním jazykem země se staly střední i horní německé dialekty. Jazyk se i dnes vyvíjí a vyvíjí a je jedním z nejrozšířenějších jazyků na světě.

Kdo je 5 nejlepších lidí, kteří nejvíce přispěli k německému jazyku?

1. Martin Luther (1483-1546): Martin Luther byl zodpovědný za vytvoření základů moderního německého jazyka překladem Bible do němčiny a vývojem nové formy psaní, která v té době používala dva hlavní německé dialekty: Horní němčinu a Dolní Sasko. Jeho vliv je dodnes pociťován ve struktuře a pravopisu německého jazyka.
2. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832): Goethe byl renomovaný básník, dramatik a romanopisec, který pracoval na sjednocení různých dialektů němčiny do jednoho standardizovaného jazyka. Vytvořil také mnoho německých slov jako “schadenfreude”, “weltschmerz”a ” landsknecht”. Dodnes jeho díla studují němečtí mluvčí po celém světě.
3. Heinrich Himmler (1900-1945): Himmler byl vlivný nacistický úředník, který významně přispěl k rozvoji německého jazyka. Byl známý tím, že vymýšlel nová slova a dával starým novým významům, aby se ujistil, že vyhovují nacistické ideologii, a tak zajistil, že bude dlouhotrvající i po pádu režimu.
4. Ulrich Ammon (1937-2006): Ammon byl lingvista, který studoval vývoj německého jazyka v průběhu času. Psal gramatické knihy a učebnice, založil organizaci Deutsche Sprache e. v.a v letech 1982-2006 působil jako prezident Asociace pro vědecký výzkum a dokumentaci německého jazyka.
5. Fritz (Frederic) Kempe (1945 -): Kempe je německý lingvista, který významně přispěl k německému jazyku, zejména pokud jde o syntaxi. Napsal řadu knih o německé syntaxi a jeho teorie měly zásadní dopad na to, jak se německý jazyk vyučuje ve školách.

Jaká je struktura německého jazyka?

Strukturu německého jazyka lze popsat jako fúzní jazyk. To znamená, že používá prvky analytických i syntetických jazyků, což má za následek, že jeho konjugace, množná čísla a deklinace jsou tvořeny kombinací více částí slov. Němčina má navíc čtyři hlavní případy (nominativ, akuzativ, Dativ a genitiv) a slovesa jsou konjugována podle osoby, čísla a nálady.

Jak se naučit německý jazyk nejsprávnějším způsobem?

1. Ponořte se: nejlepší způsob, jak se naučit německy, je ponořit se do něj co nejvíce. Snažte se komunikovat v němčině s lidmi, sledovat německou televizi a filmy a poslouchat německé rádio. Trávit čas s rodilými mluvčími němčiny a zapojit se do rozhovorů s nimi v němčině.
2. Získejte dobrou učebnici němčiny: dobrá učebnice vám může pomoci s gramatikou a slovní zásobou a může vám poskytnout cvičení k procvičení toho, co se učíte.
3. Procvičte si výslovnost: Výslovnost je klíčem k pochopení. Když se učíte nová slova a fráze, procvičujte si výslovnost, dokud se s ní nebudete cítit sebejistě.
4. Používejte online zdroje: existuje spousta skvělých online nástrojů, které vám pomohou naučit se německy. Hledejte webové stránky a aplikace, které nabízejí interaktivní cvičení, zvukové záznamy rodilých mluvčích němčiny a další zdroje, které vám pomohou učit se a cvičit.
5. Využijte technologii: existují nejrůznější aplikace, podcasty a další technologické zdroje, které vám pomohou zlepšit vaše jazykové dovednosti. Zkuste pravidelně používat jeden nebo více z nich, abyste svým jazykovým studiím poskytli technologickou podporu.
6. Připojte se k programu výměny jazyků: programy výměny jazyků jsou vynikající příležitostí k procvičení mluvení s rodilými mluvčími němčiny a zlepšení vaší výslovnosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir