O Njemačkom Jeziku

U kojim se zemljama govori njemački?

Njemački je službeni jezik Njemačke, Austrije, Švicarske, Lihtenštajna, Luksemburga i Južnog Tirola u Italiji. Također je službeni jezik u Belgiji (u flamanskoj regiji), Sjevernoj Rajni-Vestfaliji i drugim dijelovima Njemačke. Njemački se govori i u dijelovima Istočne Europe, poput Alzasa i Lorene u Francuskoj, nekih poljskih provincija, Južnog Jutlanda u Danskoj, Šleske u Češkoj i nekih pograničnih područja u Nizozemskoj i Mađarskoj. Uz to, njemački je priznati manjinski jezik u dijelovima Italije, Rumunjske, Kazahstana i Namibije.

Kakva je povijest njemačkog jezika?

Njemački je dio indoeuropske jezične obitelji i jedan je od najstarijih jezika u Europi. Smatra se da potječe iz protogermanskog, drevnog jezika kojim su govorili germanski narodi Sjeverne Europe. Do 2.stoljeća nove ere razvio se u nekoliko različitih dijalekata koji su se nastavili razvijati tijekom stoljeća.
U 9.stoljeću germanska plemena ujedinila su se pod vlašću Karla Velikog i njihov je jezik počeo postajati standardni oblik komunikacije. U mišjem stoljeću pojavile su se dvije sorte staronjemačkog kao glavni jezik književnosti i kulture: srednjonjemački u Gornjoj Rajni i gornjoj Saskoj i visokonjemački u Bavarskoj i Austriji.
U 14.stoljeću izum tiska i pojava tiskare pomogli su standardizaciji jezika i doveli do objavljivanja djela poput “Grimmov zakon”, koji je uspostavio pravila pisanja i govora na tom jeziku.
U doba istraživanja i prosvjetiteljstva razvoj modernog njemačkog jezika započeo je uvođenjem novog rječnika i pojednostavljene gramatike. U 19.stoljeću njemački je kodificiran, a srednji i visokonjemački dijalekti postali su službeni jezik zemlje. Jezik se i danas nastavlja razvijati i razvijati i jedan je od najraširenijih jezika na svijetu.

Tko je među 5 najboljih ljudi koji su najviše pridonijeli učenju njemačkog jezika?

1. Martin Luther (1483-1546): Martin Luther bio je odgovoran za stvaranje temelja modernog njemačkog jezika prevođenjem Biblije na Njemački jezik i razvojem novog oblika pisanja koji je koristio dva glavna Njemačka dijalekta tog vremena: visokonjemački i donjosaksonski. Njegov se utjecaj još uvijek osjeća u strukturi i pravopisu njemačkog jezika.
2. Johann Volfgang von Goethe (1749-1832): Goethe je bio poznati pjesnik, dramatičar i romanopisac koji je radio na kombiniranju različitih dijalekata njemačkog jezika u jedan standardizirani jezik. Također je skovao mnoge njemačke riječi poput “Schadenfreude”, “veltschmerz” i “landsknecht”. Do danas njegova djela proučavaju izvorni govornici njemačkog jezika širom svijeta.
3. Heinrich Himmler (1900-1945): Himmler je bio utjecajni nacistički dužnosnik koji je uvelike pridonio razvoju njemačkog jezika. Bio je poznat po tome što je smišljao nove riječi i davao novo značenje starim kako bi bio siguran da su u skladu s nacističkom ideologijom, osiguravajući tako da će dugo trajati i nakon pada režima.
4. Ulrich Ammon (1937-2006): Ammon je bio lingvist koji je s vremenom proučavao razvoj njemačkog jezika. Napisao je udžbenike gramatike, osnovao organizaciju I. M. A. i bio je predsjednik Udruženja za znanstvena istraživanja i dokumentaciju njemačkog jezika od 1982.do 2006.
5. Fritz (Frederick) Kempe (1945-): Kempe je njemački lingvist koji je značajno pridonio razvoju njemačkog jezika, posebno u smislu sintakse. Napisao je brojne knjige o Njemačkoj sintaksi, a njegove su teorije imale velik utjecaj na način na koji se njemački jezik uči u školama.

Kako funkcionira struktura njemačkog jezika?

Struktura njemačkog jezika može se opisati kao fuzijski jezik. To znači da koristi elemente i analitičkih i sintetičkih jezika, pri čemu njegove konjugacije, množine i deklinacije nastaju kombiniranjem nekoliko dijelova riječi. Uz to, njemački jezik ima četiri glavna slučaja (nominativ, akuzativ, dativ i genitiv), a glagoli su konjugirani prema osobi, broju i raspoloženju.

Kako naučiti njemački na najispravniji način?

1. Zaronite glavom: najbolji način za učenje njemačkog jezika je uroniti u njega što je više moguće. Pokušajte komunicirati s ljudima na njemačkom jeziku, gledajte Njemačku televiziju i filmove, slušajte njemački radio. Provedite vrijeme s izvornim govornicima njemačkog jezika i vodite razgovore s njima na njemačkom jeziku.
2. Nabavite dobar udžbenik njemačkog jezika: dobar udžbenik može vam pomoći u gramatici i rječniku, kao i dati vježbe za vježbanje onoga što učite.
3. Vježbajte svoj izgovor: Izgovor je ključan za razumijevanje. Dok učite nove riječi i fraze, budite sigurni da vježbate svoj izgovor dok ne budete sigurni u njega.
4. Koristite mrežne resurse: postoji mnogo izvrsnih mrežnih alata koji će vam pomoći da naučite njemački. Potražite internetske stranice i aplikacije koje nude interaktivne vježbe, audio snimke izvornih govornika njemačkog jezika i druge resurse koji će vam pomoći u učenju i vježbanju.
5. Koristite tehnologiju: postoje sve vrste aplikacija, podcasta i drugih resursa temeljenih na tehnologiji koji će vam pomoći da poboljšate svoje jezične vještine. Pokušajte redovito koristiti jedan ili više njih kako biste svom učenju jezika dali tehnološki poticaj.
6. Pridružite se programu razmjene jezika: programi razmjene jezika izvrsna su prilika za vježbanje razgovora s izvornim govornicima njemačkog jezika i poboljšanje izgovora.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir