O Ruskom Jazyku

V ktorých krajinách sa hovorí ruským jazykom?

Ruským jazykom sa hovorí v Rusku, Bielorusku, Kazachstane, Kirgizsku, na Ukrajine, v Estónsku, Lotyšsku, Lotyšsku, Moldavsku, Tadžikistane, Litve, Uzbekistane, Azerbajdžane, Arménsku, Turkménsku, Gruzínsku a Abcházsku.

Aká je história ruského jazyka?

Ruský jazyk má korene vo Východoslovanskom jazyku, jednej z troch historických podskupín slovanských jazykov. Týmto jazykom hovorili a písali východoslovanské kmene, ktoré obývali veľkú časť dnešného Ruska, Ukrajiny a Bieloruska v 9.storočí. Počas tejto doby začala Cirkevná Slovančina slúžiť ako písaný jazyk pre literatúru, náboženské a administratívne účely a nahradila staršiu gréčtinu a latinčinu.
Do 10.storočia sa Východoslovančina postupne vyvíjala do moderného ruského jazyka a bola ovplyvnená stredovekou bulharčinou a srbčinou, ktoré boli samy osebe silne ovplyvnené Cirkevnoslovansky. V 11.storočí hlavné literárne dielo Kyjevská Rus obdobie, primárna Kronika, bol napísaný Staro-Východoslovansky.
V 14.a 15. storočí Rusi pokračovali v rozširovaní svojho územia, nakoniec sa dostali do Tichého oceánu, a tak prichádzali do kontaktu s mnohými ďalšími jazykmi a kultúrami. Rusi priniesli späť vplyvy z týchto ďalších jazykov a začlenili ich do jazyka, čím vytvorili to, čo je dnes známe ako moderný ruský jazyk.
Začiatkom 17.storočia sa ruský jazyk začal ďalej rozvíjať prostredníctvom práce vplyvných autorov ako Alexander Puškin a Ivan Turgenev, ktorí písali v jazyku zvanom “literárna Ruština”. Táto nová, sofistikovanejšia forma jazyka sa rýchlo rozšírila a čoskoro sa stala preferovaným jazykom politiky, literatúry, vedy a kultúry.
Dnes je ruština najrozšírenejším zo slovanských jazykov s viac ako 145 miliónmi rodených hovoriacich a je jedným z úradných jazykov OSN.

Kto je 5 najlepších ľudí, ktorí najviac prispeli k ruskému jazyku?

1. Ivan Turgenev (1818-1883) – prozaik, básnik a dramatik, ktorý popularizoval používanie ruského jazyka a prispel k rozvoju národnej literatúry.
2. Alexander Puškin (1799-1837) – zakladateľ modernej ruskej literatúry a otec ruskej poézie.
3. Nikolaj Karamzin (1766-1826) – básnik a historik, ktorý rozsiahlo písal v ruskom jazyku a veľa prispieval k ruskej kultúre.
4. Vladimir Dal ‘(1801-1872) – lingvista, lexikograf a zostavovateľ prvého komplexného slovníka ruského jazyka.
5. Alexander Blok (1880-1921) – jedna z popredných osobností ruskej literárnej scény na začiatku 20.storočia a autor niektorých z najslávnejších diel ruskej poézie.

Aká je štruktúra ruského jazyka?

Štruktúra ruského jazyka je do značnej miery založená na kombinácii aglutinačných a analytických princípov. Aglutinácia je proces, pri ktorom sa morfémy alebo časti slov kombinujú a vytvárajú jediné slovo, ktoré vyjadruje jeden koncept. Analytické štruktúry zahŕňajú rozdelenie jedného konceptu na samostatné slová, aby bolo ľahšie pochopiteľné. V ruštine sa prípony často používajú na označenie rôznych gramatických kategórií, ako sú pohlavie, prípad, číslo, aspekt, čas a vlastníctvo. Podstatné mená a prídavné mená môžu mať v ruštine až šesť rôznych prípadov. Syntax jazyka je tiež celkom jedinečná, so systémom pasívnych viet, vedľajších viet a zložitých slovesných tvarov.

Ako sa naučiť ruský jazyk najsprávnejším spôsobom?

1. Stanovte si realistické očakávania a ciele: porozumenie ruskému jazyku sa niekedy môže zdať ohromujúce, ale úspech môžete dosiahnuť, ak si stanovíte realistické očakávania a ciele. Rozdeľte svoju cestu učenia sa jazykov na zvládnuteľné kúsky a buďte trpezliví sami so sebou.
2. Nájdite študijného partnera: Nájdite online študentského partnera alebo rusky hovoriaceho priateľa, ktorý vám môže pomôcť precvičiť si hovorenie a výslovnosť.
3. Ponorte sa do ruskej kultúry: čítajte knihy, sledujte filmy a televízne programy, Počúvajte podcasty a hudbu a snažte sa nadviazať spojenie medzi jazykom a jeho kultúrnym kontextom.
4. Absolvujte kurz ruského jazyka: osobný alebo online kurz ruského jazyka môže byť skvelým spôsobom, ako sa naučiť základy a získať spätnú väzbu od učiteľa alebo rodeného hovorcu.
5. Vytvorte kartičky: Vytvorte kartičky pre najbežnejšie slová a frázy v ruštine. To môže pomôcť posilniť jazyk a uľahčiť jeho zapamätanie.
6. Použite aplikáciu na výučbu jazykov: aplikácie na výučbu jazykov ako Duolingo, Memrise a Rosetta Stone sú skvelými nástrojmi na výučbu ruštiny. Poskytnú vám určitú štruktúru a pomôžu rozdeliť jazyk na zvládnuteľné kúsky.
7. Prax, prax, prax: jediný spôsob, ako skutočne zvládnuť ruský jazyk, je praktizovať ho čo najčastejšie. Pravidelne cvičte čítanie, písanie, počúvanie a hovorenie, aby ste zlepšili svoje schopnosti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir