Par Čuvašu Valodu

Kurās valstīs runā čuvašu valoda?

Čuvašu valodu runā galvenokārt Krievijas čuvašu Republikā, kā arī Mari El, Tatarstānas un Udmurtijas daļās Krievijā, kā arī Kazahstānā un Ukrainā.

Kāda ir čuvašu valodas vēsture?

Čuvašu valoda ir Turku valoda, kurā runā aptuveni 1,5 miljoni cilvēku Krievijas Federācijā. Tas ir vienīgais izdzīvojušais turku valodu Oghur filiāles loceklis. Valoda vēsturiski tika runāta galvenokārt apgabalos, kas tagad ir pazīstami kā Čuvašijas Republika, kas atrodas Krievijas Volgas reģionā.
Dokumentētā čuvašu valodas vēsture meklējama 13. gadsimtā, un agrākie rakstiskie ieraksti ir atrodami rokrakstos no 14.un 15. gadsimta. Daudzi no šiem rokrakstiem atklāj, ka valoda laika gaitā ir būtiski mainījusies. 15. gadsimtā čuvašu valodu lielā mērā ietekmēja kaimiņu tatāru valoda Zelta orda un tika rakstīts vecajā tatāru alfabētā.
18. gadsimtā čuvašu alfabētu izveidoja krievu zinātnieks Semjons Remezovs, kurš to pamatoja ar kirilicas alfabētu. Šis jaunais alfabēts tika izmantots, lai izveidotu pirmās drukātās čuvašu grāmatas 19.gadsimta sākumā. Līdz 19. gadsimta mijai čuvašu valoda tika atzīta par Krievijas impērijas oficiālo valodu, un šajā periodā tika ražoti dažādi citi literārie darbi.
Čuvašu valoda joprojām tiek runāta mūsdienās, un to māca arī dažās Čuvašijas Republikas skolās. Ir arī aktīvi centieni saglabāt un popularizēt valodu gan Krievijā, gan ārzemēs.

Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir devuši vislielāko ieguldījumu čuvašu valodā?

1. Mihails Vasilevičs Jakovļevs – valodnieks un ČuvaŠas Valsts Pedagoģiskās universitātes profesors, kurš izstrādāja pirmo visaptverošo valodas gramatiku.
2. Jakovs Kostjukovs – valodnieks un ČuvaŠas Valsts Pedagoģiskās universitātes profesors, kurš veicināja valodas modernizāciju, rediģējot un publicējot daudzus darbus.
3. Nikolajs Ziberovs – galvenais ieguldītājs latīņu rakstības ieviešanā čuvašu valoda.
4. Vasilijs Peskovs – pedagogs, kurš 1904.gadā izveidoja pirmo čuvašu valodas skolas grāmatu.
5. Oļegs Bessonovs – ietekmīga figūra mūsdienu standarta čuvašu attīstībā, kurš strādāja, lai apvienotu dažādus valodas dialektus.

Kā ir čuvašu valodas struktūra?

Čuvašu valoda pieder turku valodu saimei. Tā ir aglutinatīva valoda, kas nozīmē, ka vārdi tiek veidoti, saknes vārdam pievienojot prefiksu un sufiksu sēriju. Vārdu secība parasti ir priekšmets-objekts-darbības vārds, ar salīdzinoši brīvu vārdu secību teikumos. Lietvārdi ir sadalīti divos dzimumos un ņem klases sufiksus, lai norādītu numuru, gadījumu un noteiktību. Darbības vārdi vienojas ar teikuma priekšmetu un konjugē atkarībā no laika un aspekta.

Kā iemācīties čuvašu valodu vispareizākajā veidā?

1. Sāciet, apgūstot valodas pamatus, piemēram, alfabētu, izrunu un pamata gramatiku. Ir pieejami daži lieliski tiešsaistes resursi, piemēram Chuvash.org vai Chuvash.eu tas var jums palīdzēt šajā jautājumā.
2. Izmantojiet dzimtā skaļruņa audio ierakstus un teikumu paraugus, lai ātri izveidotu sarunvalodas vārdu un frāžu bāzi. Klausieties radio programmas un skatieties filmas un televīzijas programmas Čuvašā. Iegremdēt sevi valodā, lai kļūtu brīvi un apmierināti ar to.
3. Praktizējiet to, ko esat iemācījies ar dzimtā valoda, personīgi vai izmantojot tiešsaistes forumus. Tas palīdzēs jums uzņemt vietējās nianses un gūt ieskatu kultūrā.
4. Lasiet grāmatas un laikrakstus Čuvašā, lai uzlabotu savu vārdu krājumu un gramatiku. Jo vairāk jūs lasīsit, jo labāka būs jūsu izpratne un gramatika.
5. Visbeidzot, papildiniet savu mācīšanos ar tādām aktivitātēm kā rakstīšana Čuvašā, piedalīšanās ČuvaŠas tiešsaistes forumos un mācīšanās eksāmeniem. Tas palīdzēs jums stingri noteikt savu saķeri ar valodu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir