Par Franču Valodu

Kurās valstīs runā franču valoda?

Franču valodā runā Francijā, Kanādā (īpaši Kvebekā), Beļģijā, Šveicē, Luksemburgā, Monako un dažās ASV daļās (īpaši Luiziānā). Franču valoda ir arī plaši izplatīta valoda daudzās Āfrikas valstīs, tostarp Alžīrijā, Marokā, Tunisijā, Kamerūnā un Kotdivuārā.

Kāda ir franču valodas vēsture?

Franču valodas izcelsme ir romiešu lietotajā latīņu valodā, kuru uz Franciju atveda Jūlijs Cēzars un citi romiešu karavīri. Franki, ģermāņu tauta, 4.un 5. gadsimtā iekaroja apkārtni un runāja dialektā, kas pazīstams kā franku valoda. Šī valoda sajaucās ar latīņu valodu, veidojot to, kas mūsdienās ir pazīstams kā vecā franču valoda.
11. gadsimtā sāka parādīties sava veida literatūra ar nosaukumu trouvère (troubadour) dzeja, ieviešot jaunus vārdus un sarežģītākas teikumu struktūras. Šis rakstīšanas stils izplatījās visā Eiropā un ātri kļuva populārs.
14. gadsimtā franču valoda tika oficiāli pasludināta par tiesas valodu un tika izmantota visiem oficiālajiem dokumentiem. Buržuāziskā klase arī sāka runāt franču valodā, nevis latīņu valodā, un viņu vārdu izvēle sāka ietekmēt valodu.
1600. gados valoda tika standartizēta un formalizēta, dodot mums mūsdienu franču valodu. 17. gadsimtā tika izveidota akadēmija Francaise ar mērķi saglabāt valodas integritāti, un 18.gadsimtā Académie publicēja savu pirmo noteikumu kopumu par valodas lietošanu un uzrakstīšanu.
Franču valoda turpina attīstīties arī mūsdienās, un no citām valodām un kultūrām tiek pieņemti jauni vārdi un frāzes.

Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir veicinājuši visvairāk franču valodā?

1. Fransuā Rabelais (1494-1553): slavens renesanses rakstnieks, kura novatoriskā franču valodas izmantošana izveidoja jaunu rakstīšanas stilu un palīdzēja izplatīt franču valodu un kultūru.
2. Viktors Igo (1802-1885): autors Les Misérables, Parīzes Dievmātes katedrāle, un citi darbi, kas popularizēja franču literatūru un palīdzēja paaugstināt valodu augstākā līmenī.
3. Žans Pols Sartrs (1905-1980): filozofs un rakstnieks, kurš palīdzēja ieviest Franču eksistenciālismu un ietekmēt domātāju un rakstnieku paaudzes Francijā un ārpus tās.
4. Klods Levi-Štrauss (1908-2009): antropologs un sociālais teorētiķis, kurš daudz rakstīja par franču kultūru un veicināja strukturālisma teoriju.
5. Ferdinands de Saussure (1857-1913): Šveices valodnieks un mūsdienu valodniecības tēvs, kura ietekmīgais vispārējās valodniecības kurss tiek pētīts arī mūsdienās.

Kāda ir franču valodas struktūra?

Franču valoda ir romāņu valoda, kas sastāv no vairākiem dialektiem ar ļoti strukturētu un sakārtotu gramatikas sistēmu. Tam ir sarežģīta laika sistēma ar trim vienkāršiem laikiem un sešiem saliktajiem laikiem, kas izsaka nozīmes nianses, kā arī tādas noskaņas kā subjektīvais un nosacītais. Papildus tam franču valodā ir arī četras primārās darbības vārdu formas, divas balsis, divi gramatiskie dzimumi un divi skaitļi. Valoda arī ievēro stingrus noteikumus attiecībā uz izrunu, intonāciju un vienošanos starp vārdiem teikumā.

Kā mācīties franču valodu vispareizākajā veidā?

1. Iestatiet sasniedzamus mērķus. Sāciet ar pamatiem un koncentrējieties uz vienas prasmes apgūšanu, pirms pāriet uz nākamo.
2. Iegremdēt sevi franču valodā. Centieties pēc iespējas vairāk klausīties, lasīt, skatīties un runāt franču valodā.
3. Uzziniet jaunus vārdus un frāzes katru dienu. Izveidot flashcards un praksi, izmantojot atstarpēm atkārtošanās.
4. Regulāri praktizējiet sarunvalodas franču valodu. Sarunājieties ar dzimtās valodas runātājiem vai izmantojiet valodu apmaiņas vietnes praksei.
5. Iepazīstieties ar franču kultūru. Tas palīdzēs labāk izprast valodu un vairāk to novērtēt.
6. Have fun ar to! Esiet radošs, pieļaujiet kļūdas, pasmieties par sevi un atcerieties, kāpēc vispirms mācāties franču valodu.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir