Par Madagaskaras Valodu

Kurās valstīs runā Madagaskaras valoda?

Madagaskaras valodā runā Madagaskara, Komoru salas, un Majota.

Kāda ir Madagaskaras valodas vēsture?

Madagaskaras valoda ir austronēziešu valoda, kurā runā Madagaskara un Komoru salas un ir Austrumu malajiešu-polinēziešu valodas. Tiek lēsts, ka ap 1000.gadu pēc mūsu ēras tas ir atdalījies no citām Austrumu malajiešu-polinēziešu valodām, pēc Eiropas kolonistu ierašanās ietekmējoties no arābu, franču un angļu valodas. Agrākais zināmais raksts tika atrasts uz 6.gadsimta akmens uzrakstiem uz Antananarivo Rova sienām un saukts par “Merina Protocapo”, kas datēts ar 12. gadsimtu. Līdz 18. gadsimtam tika mēģināts rakstīt vairāk Madagaskaras. Valoda tika kodificēta 19. gadsimtā Rainilaiarivony un Andriamandisoarivo pakļautībā. Otrā pasaules kara laikā Madagaskaras valodu Viši režīms aizliedza, bet vēlāk oficiāli atzina 1959.gadā, kad Maurīcija, Seišelu salas un Madagaskara ieguva neatkarību no Francijas.

Kas ir top 5 cilvēki, kuri ir veicinājuši visvairāk Madagaskaras valodā?

1. Žans Heremberts Randrianarimanana ir pazīstams kā” Madagaskaras Literatūras tēvs”, un Viņam bieži tiek piedēvēta Madagaskaras valodas modernizācija. Viņš uzrakstīja dažas no pirmajām grāmatām valodā un iestājās par tās izmantošanu izglītībā un citos formālos kontekstos.
2. Wilénèse Raharilanto bija autors un dzejnieks, kurš tiek uzskatīts par vienu no vissvarīgākajām mūsdienu Madagaskaras Literatūras figūrām. Viņa bija agrīna Madagaskaras izmantošanas aizstāve izglītībā un uzrakstīja vairākas grāmatas valodas popularizēšanai.
3. Raminiaina Andriamandimby Soavinarivo bija valodnieks, pedagogs un skolotājs, kurš uzrakstīja pirmo gramatisko grāmatu Madagaskaras valodā.
4. Viktors Razafimahatratra bija ietekmīgs valodnieks un profesors, kurš uzrakstīja daudzas grāmatas par Madagaskaras gramatiku un lietojumu.
5. Marius Etienne bija Madagaskaras profesors Antananarivo universitātē, kurš uzrakstīja vairākas grāmatas par valodu un tās vēsturi.

Kāda ir Madagaskaras valodas struktūra?

Madagaskaras valoda ir malajiešu-polinēziešu filiāle austronēziešu valodu saime. To runā aptuveni 25 miljoni cilvēku Madagaskaras salā un tuvējās salās.
Madagaskaras valodai ir locījuma morfoloģija, kas nozīmē, ka vārdi var mainīt savu formu atkarībā no to gramatiskās funkcijas teikumā. Valoda sastāv no septiņiem primārajiem patskaņiem un četrpadsmit līdzskaņiem, kā arī piestiprinājumiem un atkārtojumiem. Tās sintakse seko priekšmeta-darbības vārda-objekta (SVO) pasūtīšanai, kas ir kopīga daudzām citām austronēziešu valodām.

Kā mācīties Madagaskaras valodu vispareizākajā veidā?

1. Iegremdējieties Madagaskaras kultūrā: labākais veids, kā iemācīties jebkuru valodu, ir iesaistīties kultūrā, kurai tā pieder. Meklējiet iespējas apmeklēt Madagaskaru vai ceļot uz reģioniem ar Madagaskaras iedzīvotājiem, lai iegūtu izpratni par viņu kultūru un valodu.
2. Ieguldiet Madagaskaras valodas materiālos: ir pieejami daudzi resursi, kas palīdzēs jums apgūt Madagaskaras valodu. Ieguldiet tādos materiālos kā mācību grāmatas, kursi un audiovizuālie materiāli.
3. Atrodiet pasniedzēju vai valodu apmaiņas partneri: valodas dzimtā valoda var būt nenovērtējams resurss, lai palīdzētu uzlabot valodas prasmes. Atrodiet pieredzējušu pasniedzēju vai valodu apmaiņas partneri, kurš var palīdzēt pilnveidot izrunu un iepazīstināt jūs ar jaunu vārdu krājumu.
4. Runājiet un praktizējiet bieži: labākais veids, kā iemācīties jebkuru valodu, ir iegremdēties tajā un pēc iespējas vairāk praktizēt to runāt. Mēģiniet atrast iespējas praktizēt ar dzimtās valodas runātājiem vai pievienoties valodu klubiem vai nodarbībām.
5. Esiet radošs: izmantojiet savu radošumu, lai izdomātu jautras un saistošas aktivitātes, lai palīdzētu jums iemācīties Madagaskaru. Piemēram, jūs varētu izveidot flashcards, lai palīdzētu jums iemācīties jaunus vārdus, skatīties Madagaskaras filmas un TV šovus, lai pierastu pie valodas, vai pat izveidot savus stāstus vai repa dziesmas Madagaskarā.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir