Prantsuse Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse prantsuse keelt?

Prantsuse keelt räägitakse Prantsusmaal, Kanadas (eriti Quebecis), Belgias, Šveitsis, Luksemburgis, Monacos ja Ameerika Ühendriikide teatud osades (eriti Louisianas). Prantsuse keel on laialt levinud keel ka paljudes Aafrika riikides, sealhulgas Alžeerias, Marokos, Tuneesias, Kamerunis ja Elevandiluurannikus.

Mis on prantsuse keele ajalugu?

Prantsuse keel pärineb roomlaste kasutatavast ladina keelest, mille tõid Prantsusmaale Julius Caesar ja teised Rooma sõdurid. Frankid, germaani rahvas, vallutas piirkonna 4.ja 5. sajandil ning rääkis murret, mida tuntakse Frangi keelena. See keel segunes ladina keelega, moodustades tänapäeval tuntud kui vana Prantsuse keel.
11. sajandil hakkas tekkima omamoodi kirjandus, mida nimetatakse trouv astre (trubaduuri) luuleks, mis tutvustas uusi sõnu ja keerukamaid lausestruktuure. See kirjutamisstiil levis kogu Euroopas ja sai kiiresti populaarseks.
14. sajandil kuulutati Prantsuse keel ametlikult kohtu keeleks ja seda kasutati kõigi ametlike dokumentide jaoks. Kodanlik klass hakkas ladina keele asemel rääkima ka prantsuse keelt ja nende sõnavalikud hakkasid keelt mõjutama.
1600. aastatel keel standardiseeriti ja vormistati, andes meile kaasaegse prantsuse keele. 17. sajandil loodi Francaise ‘ i Akadeemia eesmärgiga säilitada keele terviklikkus ning 18.sajandil avaldas Academy Krasmie oma esimese reeglistiku selle kohta, kuidas keelt tuleks kasutada ja kirjutada.
Prantsuse keel areneb edasi ka tänapäeval, teistest keeltest ja kultuuridest võetakse kasutusele uusi sõnu ja väljendeid.

Kes on 5 parimat inimest, kes on prantsuse keelde kõige rohkem panustanud?

1. Francois Rabelais (1494-1553): kuulus renessansiajastu kirjanik, kelle uuenduslik prantsuse keele kasutamine lõi uue kirjutamisstiili ning aitas levitada prantsuse keelt ja kultuuri.
2. Victor Hugo (1802-1885): raamatu autor Les mis Astrables, Notre-Dame de Paris ja muud teosed, mis populariseerisid prantsuse kirjandust ja aitasid keele kõrgemale tasemele tõsta.
3. Jean-Paul Sartre (1905-1980): filosoof ja kirjanik, kes aitas tutvustada Prantsuse eksistentsialismi ning mõjutada mõtlejate ja kirjanike põlvkondi Prantsusmaal ja mujal.
4. Claude L Krarvi-Strauss (1908-2009): antropoloog ja sotsiaalteoreetik, kes kirjutas palju Prantsuse kultuurist ja aitas kaasa strukturalismi teooriale.
5. Ferdinand de Saussure (1857-1913): Šveitsi keeleteadlane ja kaasaegse keeleteaduse isa, kelle mõjukat üldkeeleteaduse kursust õpitakse tänapäevalgi.

Kuidas on prantsuse keele struktuur?

Prantsuse keel on romaani keel, mis koosneb mitmest murdest, millel on väga struktureeritud ja korrastatud grammatikasüsteem. Sellel on keeruline ajavormide süsteem, kus on kolm lihtsat ajavormi ja kuus liitvormi, mis väljendavad tähenduse nüansse, samuti meeleolusid nagu subjunktiiv ja tingimuslik. Lisaks sellele on prantsuse keeles ka neli esmast verbivormi, kaks häält, kaks grammatilist sugu ja kaks numbrit. Keel järgib rangeid reegleid ka häälduse, intonatsiooni ja sõnade vahelise kokkuleppe osas lauses.

Kuidas õppida prantsuse keelt kõige õigemal viisil?

1. Seadke saavutatavad eesmärgid. Alustage põhitõdedest ja keskenduge ühe oskuse omandamisele, enne kui liigute järgmise juurde.
2. Sukeldu prantsuse keelde. Püüdke kuulata, lugeda, vaadata ja rääkida prantsuse keelt nii palju kui võimalik.
3. Õppige iga päev uusi sõnu ja fraase. Loo flashcards ja praktika kaudu vahedega kordamine.
4. Harjutage regulaarselt prantsuse keelt. Pidage vestlusi emakeelena kõnelejatega või kasutage harjutamiseks keelevahetuse veebisaite.
5. Tutvuge Prantsuse kultuuriga. See aitab teil keelt paremini mõista ja seda rohkem hinnata.
6. Lõbutsege seda! Ole loominguline, tee vigu, naera enda üle ja pea meeles, miks sa üldse prantsuse keelt õpid.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir