Saksa Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse saksa keelt?

Saksa keel on Saksamaa, Austria, Šveitsi, Liechtensteini, Luksemburgi ja Lõuna-Tirooli ametlik keel Itaalias. See on ametlik keel ka Belgias (Flaami piirkonnas), Nordrhein-Westfalenis ja mujal Saksamaal. Saksa keelt räägitakse ka Ida-Euroopa osades, näiteks Alsace ja Lorraine Prantsusmaal, teatud provintsid Poolas, Lõuna-Jüütimaa Taanis, Sileesia Tšehhi Vabariigis ning mõned piirialad Hollandis ja Ungaris. Lisaks on Saksa keel Itaalia, Rumeenia, Kasahstani ja Namiibia osades tunnustatud vähemuskeel.

Mis on saksa keele ajalugu?

Saksa keel on osa indoeuroopa keeleperekonnast ja on üks vanimaid keeli Euroopas. Arvatakse, et see pärineb Protogermaani keelest, iidsest keelest, mida räägivad Põhja-Euroopa germaani rahvad. 2. sajandiks pKr oli sellest arenenud mitu erinevat murret, mis arenesid sajandite jooksul edasi.
9. sajandil ühendati germaani hõimud Karl Suure alluvuses ja nende keel hakkas kujunema standardseks suhtlusvormiks. 11. sajandil tekkis kirjanduse, kirjanduse ja kultuuri põhikeelena kaks vana-ülemsaksa sorti; Kesk-ülemsaksa keel Reini ja Ülem-Saksi ülempiirkondades ning ülemsaksa keel Baieris ja Austrias.
14. sajandil aitasid trükise leiutamine ja trükipressi tõus keelt standardiseerida ning viisid selliste teoste avaldamiseni nagu “Grimmi seadus”, mis kehtestas keele kirjutamise ja rääkimise reeglid.
Uurimise ja valgustumise ajastul algas kaasaegse saksa keele areng uue sõnavara ja lihtsustatud grammatika kasutuselevõtuga. 19. sajandil kodifitseeriti Saksa keel, nii kesk-kui ka ülem-saksa murretest sai riigi ametlik keel. Keel areneb ja areneb edasi tänapäeval ning on üks enim räägitavaid keeli maailmas.

Kes on 5 parimat inimest, kes on saksa keelde kõige rohkem panustanud?

1. Martin Luther (1483-1546): Martin Luther vastutas tänapäevase saksa keele aluse loomise eest, tõlkides Piibli saksa keelde ja töötades välja uue kirjutamisvormi, mis kasutas tol ajal kahte peamist Saksa murret: ülem-saksa ja Alam-Saksi. Tema mõju on saksa keele ülesehituses ja kirjapildis tunda ka tänapäeval.
2. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832): Goethe oli tunnustatud luuletaja, dramaturg ja romaanikirjanik, kes töötas selle nimel, et ühendada saksa keele erinevad murded üheks standardiseeritud keeleks. Ta lõi ka palju saksakeelseid sõnu nagu “schadenfreude”, “weltschmerz”ja ” landsknecht”. Tänapäevani uurivad tema teoseid endiselt saksa keelt kõnelevad inimesed kogu maailmas.
3. Heinrich Himmler (1900-1945): Himmler oli mõjukas natside ametnik, kes aitas tugevalt kaasa saksa keele arengule. Ta oli tuntud uute sõnade loomise ja vanadele uute tähenduste andmise eest, et veenduda nende sobivuses natside ideoloogiaga, tagades seeläbi, et see oleks pikaajaline ka pärast režiimi allakäiku.
4. Ulrich Ammon (1937-2006): Ammon oli keeleteadlane, kes uuris saksa keele arengut aja jooksul. Ta kirjutas grammatikaraamatuid ja õpikuid, asutas organisatsiooni Deutsche Sprache e. V. ning oli aastatel 1982-2006 saksa keele teadusuuringute ja dokumenteerimise Assotsiatsiooni president.
5. Fritz (Frederic) Kempe (1945 -): Kempe on Saksa keeleteadlane, kes on andnud olulise panuse saksa keelde, eriti süntaksi osas. Ta on kirjutanud arvukalt raamatuid Saksa süntaksist ja tema teooriatel on olnud suur mõju saksa keele õpetamisele koolides.

Kuidas on saksa keele struktuur?

Saksa keele struktuuri võib kirjeldada kui sulandkeelt. See tähendab, et see kasutab nii analüütiliste kui ka sünteetiliste keelte elemente, mille tulemuseks on selle konjugatsioonid, mitmused ja deklinatsioonid, mis moodustuvad sõnade mitme osa ühendamisel. Lisaks on saksa keeles neli peamist juhtumit (nominatiiv, akusatiiv, datatiiv ja genitiiv) ning verbid konjugeeritakse inimese, arvu ja meeleolu järgi.

Kuidas õppida saksa keelt kõige õigemal viisil?

1. Sukeldu: parim viis saksa keele õppimiseks on sukelduda sellesse nii palju kui võimalik. Püüdke suhelda inimestega saksa keeles, vaadata Saksa televisiooni ja filme ning kuulata Saksa raadiot. Veeda aega saksa keelt emakeelena kõnelevate inimestega ja vestle nendega saksa keeles.
2. Hankige hea saksa keele õpik: hea õpik võib aidata teil grammatikat ja sõnavara ning anda teile harjutusi õpitu harjutamiseks.
3. Harjutage oma hääldust: hääldus on mõistmise võti. Uute sõnade ja fraaside õppimisel harjutage kindlasti oma hääldust, kuni tunnete end selles enesekindlalt.
4. Kasutage veebiressursse: saksa keele õppimiseks on palju suurepäraseid veebitööriistu. Otsige veebisaite ja rakendusi, mis pakuvad interaktiivseid harjutusi, saksa keelt emakeelena kõnelevate inimeste helisalvestisi ja muid ressursse, mis aitavad teil õppida ja harjutada.
5. Kasutage tehnoloogiat: keeleoskuse parandamiseks on igasuguseid rakendusi, taskuhäälingusaateid ja muid tehnoloogiapõhiseid ressursse. Proovige ühte või mitut neist regulaarselt kasutada, et anda oma keeleõppele tehnoloogiline Hoog.
6. Liituge Keelevahetusprogrammiga: Keelevahetusprogrammid on suurepärased võimalused saksa keelt emakeelena kõnelevate inimestega rääkimise harjutamiseks ja häälduse parandamiseks.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir