Serbia Keele Kohta

Millistes riikides räägitakse serbia keelt?

Serbia keel on ametlik keel Serbias, Bosnias ja Hertsegoviinas, Montenegros ja Kosovos. Seda räägivad ka vähemusrühmad Horvaatias, Bulgaarias, Ungaris, Rumeenias ja Põhja-Makedoonia Vabariigis.

Mis on serbia keele ajalugu?

Serbia keele arengut saab jälgida vähemalt 8. sajandist, kui see hakkas tekkima eraldiseisva keelena pärast Bütsantsi impeeriumi langemist 7.sajandil. Varaseim teadaolev Näide Serbia kirjutamisest pärineb 13. sajandist, kuigi suur osa sellest, mida praegu peetakse kaasaegseks Serbia keeleks, oli selleks ajaks juba välja kujunenud. Aastal Keskaeg, Serbia oli koduks mitmesugustele murretele, millest igaüht rääkisid riigi erinevad fraktsioonid, kuid Serbia kirjanduse areng 15.ja 16. sajandil aitas murdeid kokku viia ja keelt standardiseerida.
Osmanite võimu ajal 14. sajandist kuni 19. sajandini mõjutas serbia keelt tugevalt Osmanite Türgi keel, mis jättis keelele oma jälje sõnavara ja grammatika osas. See on püsinud paljudes piirkondades tänaseni, eriti Serbia lõuna-ja idaosas.
19. sajandil viidi läbi täiendavaid kirjandusreforme ja serbia keel standardiseeriti vastavalt Spartokavi murre, mida kasutatakse tänapäeval enamiku riigi kirjutatud ja räägitud tekstide jaoks. Sellest ajast alates on keelt tugevalt mõjutanud teised keeled, peamiselt inglise keel, mistõttu on see huvitav hübriid.

Kes on 5 parimat inimest, kes on serbia keelde kõige rohkem panustanud?

1. Vuk Stefanovic Karadzic (1787-1864): tuntud kui “kaasaegse Serbia kirjanduse isa”, oli ta pöördeline tegelane Serbia ortograafia ja grammatika standardiseerimisel ning Serbia sõnaraamatu loomisel.
2. Dostitej Obradovic (1739-1811): kirjanik, kes kujundas Serbia kirjandust ja haridust, on tema teosed suuresti kaasa aidanud Serbia kultuuri, keele ja hariduse kasvule.
3. Petar II Petrovi Astr-Njego Astra (1813-1851): Serbia vürst-piiskop ja luuletaja, ta on serbia kirjandusloo suurkuju. Ta on tuntud oma 1837.aasta eepilise luuletuse “Mägipärg” poolest, mis edendas rahvuslikku vabastusliikumist.
4. Jovan Sterija Popovi Astr (1806-1856): dramaturg, tema teosed aitasid kujundada kaasaegset Serbia teatrit ja keelt. Teda tunnustatakse kui suurt mõju Serbia keele arengule.
5. Stefan Mitrov Ljubi arra (1824-1878): Serbia juhtiv dramaturg, tema loomingule on omistatud abi Serbia keele standardi seadmisel. Tema näidendid on tuntud nii koomiliste elementide kui ka peene ühiskonnakriitika poolest.

Kuidas on serbia keele struktuur?

Serbia keele struktuur on sisuliselt slaavi ja Balkani keelte kombinatsioon. See on käändekeel, millel on kaks sugu (mehelik, naiselik ja neutraalne), kolm numbrit (ainsus, kahekordne ja mitmus) ja seitse juhtumit (nominatiiv, akusatiiv, genitiiv, datatiiv, vokatiiv, instrumentaal ja lokatiiv). Sellel on ka subjekt-Verb-objekt sõnade järjekord.

Kuidas õppida serbia keelt kõige õigemal viisil?

1. Osalege keeletundides: üks tõhusamaid viise uue keele õppimiseks on klassis või kursusel osalemine. See võib olla suurepärane võimalus õppida Serbia grammatikat ja hääldust struktureeritud keskkonnas, kus teid aitab kvalifitseeritud õpetaja.
2. Vaadake Serbia filme ja telesaateid: Serbia televisiooni ja filmide vaatamine on suurepärane viis keelega tutvumiseks ning kasulike fraaside ja kõnepruukide leidmiseks.
3. Leidke keelevahetuspartner: kui keeletundides osalemine pole teie jaoks valik, võib keelevahetuspartneri leidmine olla suurepärane viis kiireks õppimiseks. Veenduge, et olete mõlemad kokku leppinud keeles, millele soovite rääkimisel ja harjutamisel keskenduda.
4. Kasutage veebiressursse: Serbia keele õppimiseks on palju kasulikke veebiressursse, nagu veebisaidid, rakendused, taskuhäälingusaated ja videod. Proovige neid kasutada oma muude keeleõppe tegevuste täiendamiseks.
5. Räägi serbia keelt emakeelena kõnelejatega: parim viis Serbia keele parandamiseks on harjutada emakeelena kõnelejatega. Liituge kohaliku grupiga või leidke veebis võimalusi emakeelena kõnelejatega rääkimiseks. See aitab teil parandada hääldust, enesekindlust ja keele mõistmist.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir